Новини з 1996 року

У ніч на неділю, 30 жовтня, Україна переходить на зимовий час

Віктор Крук 28 жовтня 2016 10:10 412 0

30 жовтня, о 04:00, Україна переходить на зимовий час. Стрілки годинників будуть переведені на одну годину назад.

Згідно з постановою уряду від 13 травня 1996 року №509 «Про порядок обчислення часу на території України» в останню неділю жовтня (цього року 30 жовтня) о 4-ій годині за київським часом годинник необхідно перевести на одну годину назад. 
Як відомо, зміна часу в Україні проходить двічі на рік: на літній час країна переходить в останню неділю березня, на зимовий — в останню неділю жовтня.

У 2011 році Верховна Рада намагалася скасувати переведення годинників на зимовий час, але спроба не вдалася, так як під тиском громадськості постанову було скасовано.

«Літній» і «зимовий» час уперше було введено у Великобританії в 1908 році для економії і більш раціонального розподілу електроенергії протягом доби. У СРСР перехід на зимовий час і назад регулярно здійснювався з 1981 року. Зараз у світі більше 110 країн переходять на «літній» і «зимовий» час.

За словами фахівця в області сну і клінічного психолога Майкла Бреуса, до осіннього переведення стрілок люди пристосовуються набагато легше, ніж до переходу на літній час, коли у нас забирають годину. 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись