Новини з 1996 року

У МОЗ пояснили ситуацію з каталками. Вони є в кожній швидкій

Валерія Макряшина 14 травня 2019 09:42 375 0

До МОЗ України звертаються громадяни зі скаргами про буцімто заборону бригадам екстреної допомоги використовувати каталки для транспортування пацієнтів. Публікуємо спростування брехні про таку заборону.

1. Каталки є в кожному автомобілі екстреної допомоги. За табелем оснащення, кожна бригада, що надає екстрену медичну допомогу, має каталки в автомобілі і повинна ними користуватися: https://bit.ly/2VTSFHd.

2. МОЗ України не видавало жодного наказу, в якому вказано, що працівникам екстреної медичної допомоги заборонено користуватися каталками.

3. Рішення про спосіб транспортування пацієнта приймає керівник бригади екстреної допомоги. Це закріплено наказом МОЗ України про правила виклику бригад швидкої медичної допомоги: https://bit.ly/2VyH6WD.

4. Зміна рішення про транспортування (зокрема не використовувати каталки) може бути виправдане певними ситуаціями. Наприклад, при показах, коли треба використовувати візок, або в “тактичних” умовах — як-то вузькі ліфти або інші архітектурні перешкоди.

5. Каталка — зручний та виправданий спосіб транспортування пацієнта. Вона оснащена опорами, що складаються, та має бути виготовлена з легких сплавів. Також вона має бути пристосована для проведення непрямого масажу серця та обладнана ременями фіксації пацієнта. Саме цей спосіб транспортування найчастіше повинні використовувати бригади, що надають екстрену медичну допомогу.

Для транспортування також використовують м’які ноші з ручками. Їхнє використання виправдане у випадку, якщо каталки не поміщаються в приміщенні, наприклад, у будинку дуже вузькі ліфти чи проходи.

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Поет, співак та художник: Кременчук вшанував пам'ять Тараса Григоровича Шевченка. ФОТОрепортаж 1292 0
Кременчуцький майстер, відомий на всю країну: коваль Геннадій Сметанко з виставкою в Кривому Розі. ФОТО 1964 0
Дитячі посмішки, спів і танці – найкращий подарунок: як в МПК вітали жінок з 8 Березня. ФОТОрепортаж 2520 0