Новини з 1996 року

У МОЗ повідомляють: список "Доступних ліків" розшириться

Валерія Макряшина 21 липня 2017 13:28 970 0

Віце-прем'єр-міністр України Павло Розенко доручив МОЗ розширити реєстр препаратів у рамках програми "Доступні ліки" до 5 серпня цього року. А нам, кременчужанам, в аптеках бракує препаратів з уже існуючого списку даної програми.

Як повідомив заступник міністра охорони здоров'я Роман Ілик, перелік найменувань препаратів у межах урядової програми "Доступні ліки" планують розширити до кінця 2017 року, на це уряд готовий виділити 250 мільйонів гривень із Держбюджету.

Також у МОЗ вирішили переглянути ціни на ліки, котрі беруть участь у даній програмі.

Планують залучення додаткових фармвиробників. Нині в Міністерстві охорони здоров'я вирішують, які саме захворювання увійдуть до програми. Планів - гора, хоч би все встигли. 

Як діє програма "Дешеві ліки" у Кременчуці, газета "Програма Плюс" писала раніше: 

Доступні ліки у Кременчуці. На папері є, в житті - немає

Нагадаємо, нещодавно депутат міської ради Тетяна Сідерка з журналістами перевіряла аптеки, котрі беруть участь у державній програмі "Дешеві ліки". 

У результаті перевірки - печаль, адже майже у всіх аптеках були проблеми: відсутність інформаційного бюлетеня, інформації для клієнтів про програму та відсутність деяких препаратів зі списку. Як повідомляли фармацевти , "чекаємо ліки, сидимо на закупках". Що дуже шкода, адже аптеки, котрі беруть участь у програмі, знаходяться далеко одна від одної, поки всі обійдеш та знайдеш потрібний препарат, можна вмерти, адже на вулиці +35, спека! Людям приходиться ще додатково купувати щось від головного болю та тиску, адже поки побігаєш з одного району Кременчука в інший...

Наприклад, серед рідкісних препаратів - іноземні інляційні та протизапальні препарати Беклазон-Еко та Будесонід-Інтелі, які призначають астматикам. Їх важливість для хворих можна порівняти з інсуліном для діабетиків.

А тим часом у МОЗ планують розширити список на 50 препаратів. Напевно, тільки в списку кременчужани їх і побачать і то якщо його будуть показувати, вивішувати на стенді, наразі такої практики в аптеках немає. Хоч би ті препарати, котрі є у списку, сьогодні привезли. Як кажуть самі фармацевти, у них достатньо проблем з дефектурою зараз, а що буде потім - те ж саме? Закупили, сидимо і чекаємо. 

Ми теж чекаємо, але на скільки нас вистачить? 

 

Нагадаємо: 

Урядова програма "Доступні ліки" діє з 1 квітня 2017 року. Вона дає можливість людям, хворим на астму, діабет 2-го типу чи серцево-судинні хвороби, отримати безплатно або з незначною доплатою життєво необхідні препарати. Придбати їх можна у визначених аптеках за рецептом лікаря. Аптеки, які беруть участь у програмі, позначені наліпкою з написом "Доступні ліки".

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Час згадати, якими були деякі куточки Кременчука на початку тисячоліття. ФОТО 1409 0
Без ярмарки, але з умовним концертом. У Кременчуці засяяла головна ялинка. ФОТОрепортаж 2400 0
У Кременчуці відомий художник представив одразу 160 робіт: від смаколиків до філософії. ФОТОрепортаж 3025 0