Новини з 1996 року

У мерії хочуть додати Кременчуку туристичної привабливості. Наздоженемо Кропивницький та Полтаву?

Олександр Курилов 09 серпня 2018 15:08 722 0

У Кременчуці місцеві чиновники взялися за туристичну привабливість міста, якої нині немає, але яку спробують створити майже з чистого аркуша паперу.

А для такого в міськвиконкомі 15 серпня зберуть відомих наукових авторитетів – академіка Юрія Шилова, професора Дмитра Вирського, полтавського археолога Олександра Супруненка.

Саме зібрання матиме назву «Старожитності та давня історія Кременчука» й триватиме воно два дні поспіль.

Звісно, що спочатку будуть вітальні слова наших чиновників у великому залі, а вже потім науковці спробують розібратися з датою утворення Кременчука, яку ми сьогодні ведемо від указу польського короля.

Тож, імовірно, що внаслідок дебатів уже на основі досліджень полтавських археологів, того ж Супруненка, Кременчук відразу подорослішає років на півтисячі й нам уже буде не 430 років, а 930.

Єдине, що від зміни дати заснування міста, якщо відраховувати приблизну дату появи першого поселення на нинішній території Придніпровського парку, мало що зміниться.

На відміну від того ж Кропивницького, Полтави чи Одеси, в Кременчуці немає ні історичних кварталів, ні інших раритетів. І так само – з артефактами, які є в нашому міському музеї.

Єдине, що в нашому місті справді є, – це те, що дивом збереглося, зразка башти спостереженням руху на Дніпрі, яка нині розпадається по цеглині, й такі не надто численні старі будівлі зразка будинку купця Чуркіна чи будинку купця Рабіновича.

Однак наскільки таких трьох старих будинків вистачить, аби підвищити туристичну привабливість?

Можливо, є сенс, навпаки, омолодити Кременчук. Врешті-решт, сьогодні саме це ми й бачимо, коли за дозволом відділу архітектури міськвиконкому у кварталах старої забудови постають нові багатоповерхівки, які туристичної привабливості ні за наше життя, ні за життя наших онуків не отримають.

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Вулицями Кременчука: яким було наше місто у другій половині 20-го століття? 2419 0
Час згадати, якими були деякі куточки Кременчука на початку тисячоліття. ФОТО 2447 0
У Кременчуці відомий художник представив одразу 160 робіт: від смаколиків до філософії. ФОТОрепортаж 3683 0