Новини з 1996 року

У місті почастішали випадки крадіжок кришок каналізаційних люків

Ксенія Омельченко 11 липня 2018 13:17 289 0

Протягом останнього часу в Кременчуці почастішали випадки крадіжок кришок каналізаційних люків. Про це повідомляє КП "Кременчукводоканал".

Без урахування колодязів інженерних мереж інших комунальних підприємств та приватних організацій, з початку 2018 року, на мережах водопостачання та водовідведення міста всього було викрадено 35 кришок люків:

– по Автозаводському району – 13 шт.;
– по Кременчуцькому району – 1 шт.;
– по Крюківському району – 21 шт.
При цьому тільки за останні місяці (травень – липень 2018 року) по Автозаводському району було викрадено 7 шт., а по Крюківському – 17 шт. 
 
Слід зазначити, що за даний злочин, відповідно до статті 185 Кримінального кодексу України (крадіжка), передбачена кримінальна відповідальність - накладення штрафу, або призначення громадських чи виправних робіт, або арешт до 6 місяців чи позбавлення волі строком до трьох років в залежності від розміру завданої шкоди. У разі повторного порушення або при скоєнні його за попередньою змовою групою осіб міра покарання збільшується.

Після кожного зафіксованого факту крадіжки до правоохоронних органів КП "Кременчукводоканал" направляє повідомлення про вчинення кримінального правопорушення, де вже й відкриваються кримінальні провадження.

Комунальники повідомляють, що на сьогодні дві справи вже розглянуті, зловмисників засуджено, ще 5 справ знаходяться на розгляді (2 – у Автозаводському р-ні, 3 – в Крюківському). Проте крадіжки все одно продовжуються, незважаючи на жорстке покарання. 

Найчастіше зловмисників арештовують неподалік від місця скоєння злочину чи по дорозі до пункту прийому металу.

Враховуючи статистичні дані та вартість однієї кришки (близько 2,5 тис. грн), підприємство витрачає сотні тисяч гривень на відновлення каналізаційних колодязів, цілісність яких була порушена «мисливцями за металом».

Найголовніше - від правопорушників страждають прості перехожі, тварини, нерідко відсутність люків є однією з причин дорожньо-транспортних пригод.

Тож КП "Кременчукводоканал" просить мешканців міста бути обережними, особливо в темний період доби, стежити за дітьми й тваринами.

"Якщо Ви стали свідком вандалізму чи крадіжки люків, просимо негайно зателефонувати до поліції та в разі виявлення відкритих люків повідомляти в диспетчерську службу КП «Кременчукводоканал» за тел.: +38 (0536) 74-70-70", - зазначають в адміністрації «Кременчукводоканалу».

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Кременчужани можуть насолодитися красою традиційних вузлових ляльок. ФОТО 260 0
У Кременчуцькій галереї - аншлаг: відкрили всеукраїнську виставку. ФОТОрепортаж 359 0
«Бумеру - 15 років»: у Кременчуці відбувся ювілейний концерт репера Серьоги. ФОТО 503 0