Новини з 1996 року

У міськвиконкомі Кременчука сьогодні – надзвичайна екологічна комісія. Кричали так, ніби когось вбили

Ксенія Омельченко 30 серпня 2018 19:02 1165 0

Надалі якщо пересічний перехожий чує дикі крики в міськвиконкомі, то не слід лякатися. Там не відбувається нічого поганого й ще нікого не вбивають.

А нелюдські крики – це так міський голова Кременчука Віталій Малецький проводить засідання надзвичайної комісії з теми повного смогу, який через бездіяльність його та керівників рятувальників вразив  наше місто більш ніж конкретно.  

Це сьогодні, 30 серпня, відбулося засідання комісії з питання техногенно-екологічної безпеки й надзвичайних ситуацій.

Головних учасників засідання – двоє. Перший - це сам міський голова Віталій Малецький. Його завдання  - відвести від себе всю провину за пожежу, яку ніхто не гасив три тижні й дим від якої врешті-решт досяг Кременчука.

Учасник другий – це пересічні кременчужани, які прийшли в міськвиконком сказати все, що вони думають і про нашого мера, й про екологічну безпеку.

Однак спочатку - про сморід, про який не стільки говорили, як кричали.

Головною причиною смороду, на думку мера та начальника підрозділу ДСНС Сергія Геращенка, є пожежа біля села Бондарі. І хоча на сьогоднішній день її загасили, сморід з вулиць Кременчука скоріш за все не зникне. Цьому підтвердження - фото та відео, які показав мер Віталій Малецький.

На зображеннях видно, що неподалік селища Соснівка з невеличкого підприємства стирчить труба, що схована за тополями, а з неї валить чорний дим.

Також були кадри, де горить і димить трава біля дороги. Усе це разом, на думку влади Кременчука, і є причиною смороду в центрі міста. Про те, що найбільше від нього страждає саме центр та нагірна частина, повідомив і представник служби допомоги мера кременчужанам.

За його словами, перші звернення до служби почали надходити о 22 годині 26 серпня з Молодіжного. За півгодини їх надійшло більше шести. Загалом з того вечора служба отримала близько 300 повідомлень, з яких левова частка – про сморід.

А за останні два дні виклики приходять не з Молодіжного, а саме з центру й трохи менше – з нагірної частини. Це, на думку працівників служби допомоги мера, також є підтвердженням того, що причина смороду – не в підприємствах Північного промвузла.

Такі заяви учасників комісії роздратували присутніх людей, яких напередодні запросила на комісію депутатка Оксана Піддубна. Багато з них зазначали, що відчувають сморід не тільки влітку, коли можливі пожежі на полях і відстійниках, а й узимку. І до того ж це проблема не цього року, триває вона вже два, а то й чотири роки. Нагадали присутні й про візит 7 кременчужан на територію Кременчуцької ТЕЦ.

За словами Леоніда Харченка, коли вони приїхали туди серед ночі, з труб ТЕЦ валив величезний стовп диму, однак поки вони дочекалися експертів муніципальної лабораторії, дим практично повністю зник. Але навіть за таких умов екологи виявили в повітрі біля ТЕЦ перевищення концентрації кількох шкідливих речовин. Під час обговорення цього питання надали слово й представниці ПМЕЛ.

За її словами, загалом по місту перевищень ГДК м.р. виявлено не було, а ті перевищення, які й були, - пов’язані з пожежею в Бондарях. На питання, що в Кременчуці з концентрацією формальдегіду, вона відповіла, що перевищення ГДК с.р. є і воно ще з квітня.

Однак кременчуцькі заводи й до цього не мають ніякого відношення. Підвищення формальдегіду в Кременчуці виникає через велику кількість автомобілів.

Говорити ж про те, який вплив має постійне вдихання повітря з компонентами цієї шкідливої речовини, ніхто, звісно, не став. А він, зауважимо, є. Адже ГДК с.р  застосовується, якщо люди мають постійно жити в забрудненому середовищі, покидаючи його лише зрідка.

Натомість присутні намагалися вигадати шляхи вирішення проблеми, зокрема пропонували меру скласти свої повноваження.

«Не здатні? На фіг отсюда тогда!» - репліка депутатки Оксани Піддубної, яка лише повторила та узагальнила все, що кричав у кабінеті натовп.

Інша депутатка Тетяна Сідерка запропонувала меру скликати робочу групу по викидах, щоб підприємства надали кременчужанам аналітичні дані.

Тобто щоб вони відзвітувалися за період з 27 по 30 серпня і щоб кременчужани бачили конкретні обсяги викидів та конкретні цифри. Присутнім така ідея не дуже сподобалася, адже, на їхню думку, вона схожа на окозамилювання.

Ще одну ідею озвучив представник ветеранів АТО. Він підготував детальний план, що начебто може допомогти кременчужанам позбутися одвічного смороду. Серед необхідних кроків – придбати та встановити на кожному підприємстві датчики, які будуть показувати рівень викидів. Закупляти їх пропонується з податків на екологію і в першу чергу встановити їх слід на ТЕЦ, НПЗ та завод технічного вуглецю. А також - вирішити питання про компенсацію лікування мешканців Кременчука у зв’язку із забрудненням повітря.

Звучали під час засідання й інші пропозиції.

Та, зрештою, вони дали лише один результат – мер оголосив про проведення засідання робочої групи у великій залі міськради 6 вересня, о 15.00. Під час засідання цієї групи можуть бути присутні й звичайні кременчужани, й активісти, і журналісти. Всі вони, звісно, прийдуть. Але чи буде сенс від цього - покаже час.

Тож приходьте – покричимо разом.

Останнє, про що слід додати, – міський голова Малецький увесь час говорив про нагороди пожежникам, які загасили полум’я на березі мазутного ставка-випарника ПАТ «КВБЗ», й це правильно.

Натомість іншого не було. Пропозиції зняти премії з нашого міського голови Малецького, його першого заступника Пелипенка та начальника міських рятувальників  Геращенка за прогавлену пожежу не прозвучало.

Прогавлену, бо почали гасити аж через три тижні після того, як усе запалало.

Можна лише уявити злорадство мешканців села Бондарі. Люди бачили, як вітер ніс дим у бік Кременчука, і посміхалися. Не все ж їм одним страждати через ставок-випарник, у який ПАТ «Укртатнафта» зливає всю гидоту й береги якого горять від спеки.

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Час згадати, якими були деякі куточки Кременчука на початку тисячоліття. ФОТО 1060 0
Без ярмарки, але з умовним концертом. У Кременчуці засяяла головна ялинка. ФОТОрепортаж 2057 0
У Кременчуці відомий художник представив одразу 160 робіт: від смаколиків до філософії. ФОТОрепортаж 2677 0