Новини з 1996 року

У міськраді сьогодні скандал навколо виділення Молодіжному парламенту приміщення за 1 гривню

Андрій Михайленко 25 травня 2016 15:48 1419 0

Під час засідання депутатської групи з питань регламенту у повітрі літав привид корупції, бо при обговоренні даного питання одразу постало питання наявності конфлікту інтересів, на якому в суді підсковзнулося подружжя Проценків та ще "дозріває" віце-мер Ольга Усанова.

Депутати Оксана Піддубна та Сергій Погрібний попрохали віце-мера Ольгу Усанову повідомити про керівників такої організації як Молодіжний парламент, на що остання не змогла нічого сказати. Воно й не дивно, оскільки в Єдиному державному реєстрі підприємств, організацій та установ Молодіжного парламенту не існує.

Але існує Кременчуцький міський комітет молодіжних організацій, який для зручності якраз і називають Молодіжним парламентом.

Як би там не було, але дане питання до чиновниці підняло серед присутніх шум на 10 хвилин, у результаті чого робота комісії була призупинена. Але повернемось до нашого комітету.

Згідно з даними ЄДРПОУ, станом на сьогодні керівником Кременчуцького міського комітету молодіжних організацій значиться Світлана Пищита, яка нині обіймає посаду керівника апарату міського голови.

Піддубна гостренько запитала, а чи немає в цьому "складової корупції - конфлікту інтересів".  Головний юрист виконкому пан Мірошніченко відповів негативно. Але є декілька "але".

 

ХТО КРАЙНІЙ?

У ситуації питання порядку денного травневої сесії "Про визначення орендної плати за нежитлове приміщення в місті Кременчуці" головну увагу привертає міський голова, який у межах своєї компетенції 17 травня видав розпорядження № 169-Р "Про скликання 8 сесії Кременчуцької міської ради...", яким затвердив порядок денний сесії, до якого у свою чергу пунктом 2.8 включено питання про фактичну безоплатну передачу немаленького приміщення у центрі міста терміном на 10 років.

Економія на орендній платі, яка для центру міста є чималою, за 10 років буде фантастичною, а тому не може не становити матеріального інтересу.

Як ми вже вказали, керівником даного Комітету нині є Світлана Пищита, яка знаходиться у прямому службовому підпорядкуванні до мера та підконтрольна йому з огляду на статтю 42 Закону України "Про місцеве самоврядування" (мер може призначати та звільняти керівників виконавчих органів).

Не слід забувати, що Віталій Малецький ще станом на 8 грудня 2015 року числився серед кінцевих власників Кременчуцького міського комітету молодіжних організацій та ледь не отримав за це протокол про адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією.

Якщо переглянути структуру засновників Комітету, то можна побачити, що одним із засновників засновника (ГО "Фонд підтримки студентської молоді") є Суперека Юлія, яка є соратницею нинішнього мера по партії "Поруч". Пані Суперека засвітилась в інформаційному просторі у зв'язку з використанням адмінресурсу під час суботника напередодні виборів-2015.

Тут слід відмітити про її тодішню співпрацю з нинішнім депутатом міської ради Миколою Бокованом та нашою Світланою Пищитою  під час адміністрування сторінки групи Молодіжного парламенту в соціальній мережі.

 

 

Як бачимо, у пана Малецького на момент видачі розпорядження про скликання 8 сесії міської ради та включення до порядку денного питання про оренду приміщення Комітетом уже існував приватний інтерес, який зумовлений його особистими та дружніми стосунками зі Світланою Пищитою і Юлією Суперекою у зв'язку з причетністю й членством у Молодіжному парламенті та партії "Поруч" (стаття 1 Закону України "Про запобігання корупції").

Такий приватний інтерес пана Малецького у сукупності з матеріальними вигодами (яку може отримати Молодіжний парламент на економії оренди) та збитками (які може отримати бюджет Кременчука внаслідок упущеної вигоди від здачі в оренду комунального майна в центрі міста) не може не впливати на об'єктивність прийняття ним рішень та вчинення дій під час видачі вже вказаного розпорядження - питання вартості оренди у центрі міста не може не хвилювати.

При такому розкладі вже час говорити про хворобу, яка вразила Проценків та Усанову - реальний конфлікт інтересів. Чи отримає "на горіхи" пан мер, має вирішувати суд. 

У той же час описані вище зв'язки не залишають байдужими юристів - оцінки даються дуже реалістичні. Вірогідність подачі заяви до прокуратури про вчинення мером правопорушення, яке вчинили свого часу Проценки, оцінюється як вкрай висока.

 

 

 

 

 

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Теги: Пригоди КременчукаКорупціяСесія міської радиВіталій Малецький

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Ритуальні маски та опудало риби-їжака. У Кременчуцькому музеї знайомлять з Ефіопією та Індонезією. ФОТО 34 0
Дартс, кавери і майстер-клас: кременчуцькі бібліотекарі вражали колег з усієї України. ФОТОрепортаж 524 0
У Кременчуцькому музеї показали 30-річні досягнення місцевих спортсменів. ФОТОрепортаж 998 0