Новини з 1996 року

У міськраді нарешті визначили, який вигляд матиме пам'ятник Героям АТО

Ксенія Омельченко 16 травня 2018 17:32 716 0

Сьогодні в міськраді Кременчука відбувся відкритий конкурс на визначення проекту меморіальної форми для увічнення пам’яті учасників, загиблих (померлих) учасників Антитерористичної операції та Революції Гідності в України.

Конкурс складався з трьох питань, перше з яких було пов'язано зі створенням пам'тника Героям АТО у парку "Ювілейному". За словами секретаря міськради Юрія Гриценка, жителі Кременчука не дуже  активно беруть участь у голосуванні. Крім того, за останні два місяці нових проектів пам'ятників не надходило, тож архітектурна комісія обирала найбільш оптимальний серед уже оприлюднених раніше.

 


 

Так, за словами заступника мера Дмитра Кравченка, найбільш прийнятним став проект архітектора з міста Суми Володимира Бикова. Запропонована ним скульптура вразила містобудівну раду і вишуканістю деталей, і монументальністю та витривалістю загалом, чого не скажеш про інші варіанти.

 

 

Наприклад, металева 4-метрова кована конструкція, яку запропонувала "Кузня Росич". Ескіз конструкції був відхилений комісією, навіть попри те, що він став найбільш популярним під час громадського онлайн-голосування. Причина - відсутність тривимірної візуалізації, яка б допомогла уявити реальний вигляд майбутнього пам'ятника. Крім того, серед  причин - відсутність монументальності й високий ризик пошкодження об'єкта вандалами.

Ідею, запропоновану художником Сергієм Брильовим, було відхилено не тільки з цих же причин, а ще й через те, що його ескіз краще підійшов до тематики переселенців, ніж до увічнення Героїв АТО.

 

 

Уже після розгляду всіх трьох проектів учасники сьогоднішнього голосування почали більше цікавитися проектом сумського архітектора. 

 

 

Він розповів, що запропонована скульптура складатиметься з кількох частин - гранітного цоколя зі спеціальним майданчиком для виступів (усього приблизно 1 м у висоту), колона, що прикрашена зображенням різних етапів боротьби українців за незалежність (ще приблизно 6 м у висоту), бронзового ангела зверху колони (приблизно 2 метри). Крім того, навколо колони планується розташувати спіраль пам'яті, на якій, можливо, будуть прикріплені голуби миру.

Варіант - розташувати на спіралі замість голубів прізвища загиблих воїнів - підтримки у присутніх не знайшов, адже війна на сході ще не закінчилася. Більш доречно зробити окремо перелік усіх кременчужан, що віддали своє життя за Батьківщину. Разом з цим обговоренням на комісії з'явилася ідея влаштувати біля пам'ятника нічне освітлення, кількість загиблих могла б співпадати з кількістю ліхтарів.

Так чи інакше, виготовлення такого монумента в майстрів займе не менше ніж півроку. 

На завершення обговорення секретар міськради Юрій Гриценко заявив, що члени комісії одноголосно затвердили даний проект і тепер він буде виставлений на обговорення.

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись