Новини з 1996 року

У Міському саду планується встановити атракціони та впровадити плату за послуги

Марина Баніт 01 листопад 2017 15:33 1545 0

У кожного свої плани на Кременчук, а ось у нинішньої влади – прагматичні.

Якщо комусь, може, і хочеться, щоб у парку «Міський сад» була романтична, мрійлива, ніжна атмосфера, сприятлива для відновлення людської душі, то це не входить у плани авторів проекту рішення, опублікованого на сайті міськвиконкому.

Незабаром у парку "Міський сад" з’являться атракціони, а на території будуть надаватися якісь платні послуги, йдеться в проекті. 

Тож на сайті міськвиконкому можна ознайомитися з проектом рішення (Про затвердження Комплексної програми утримання та розвитку комунального закладу культури і відпочинку «Міський сад» на 2017–2020 роки в новій редакції), який буде винесено на голосування міської ради 16 листопада 2017 року. В ньому йдеться про те, що на парк у 2018 році буде виділено 7 416 251. Нагадаємо, що у 2017 було виділено 1960 000, але цього замало.  Що цікаво: на  2019 рік заплановано виділити знову 1936715, а на 2020 рік -  1986249.

У ці гроші входить:

 

№ з/п

Статті витрат

Необхідне фінансування по рокам, грн.

 

 

2017

2018

2019

2020

Загальне фінансування за програмою:

1 960 000

7 416 251

1936715

1986249

1

Поточні видатки на придбання предметів, матеріалів, обладнання та інвентарю та оплата послуг (крім комунальних)

696 000

1 064 456

556 372

624 415

2

Енергоносії (електрична енергія, теплопостачання, водопостачання)

5 000

73 636

84 432

97 547

3

Заробітна плата (з нарахуваннями)

857 000

1 001 159

1095911

1164287

4

Капітальні видатки

402 000

5 277 000

200 000

100 000

               

Під приводом того, що проект рішення треба змінити з метою встановлення граничної чисельності працівників комунального  закладу   культури і відпочинку  «Міський сад» у кількості 18 одиниць, скасовується старий проект рішення і пропонується новий зі змінами. 

Хтось вирішив, що спокійний парк – це невигідний парк. Тому так і записали в програмі:

        «Програма розвитку Міського саду повинна враховувати, що він є багатофункціональним об'єктом і покликаний задовольняти попит у різних формах відпочинку – від спокійного відпочинку  до активного, який передбачає застосування різноманітних споруд культурно-спортивного призначення, розважальних пристроїв,  а також широкого спектру малих архітектурних форм.

Міський сад повинен бути центром соціально-культурного розвитку населення у природному середовищі, що діє як функціонально-мобільна, рекреативно-педагогічна система і відповідає соціально значущим інтересам і потребам різноманітних груп населення та духовним пріоритетам суспільства».

Отже у зв’язку з цим у 2017-2020 роках планується, що в парку будуть займатися реалізацією програми, яка передбачає взаємодію різних місцевих та державних органів влади та недержавних  установ.

Розв’язання вищезазначених проблем Міського саду передбачається здійснити шляхом:

        - створення сприятливого середовища для забезпечення зайнятості населення;

        - розвитку громадянської активності;

        - реформування   та    оновлення    культурно-побутової    інфраструктури;

       - зміцнення  матеріально-технічного  та фінансового забезпечення  закладу;

       - вивчення технічного стану об'єктів Міського саду, обстеження   інженерно-транспортної інфраструктури, розроблення проектно-кошторисної     документації    для  проведення  реставраційно-ремонтних і будівельних робіт;

        - реконструкції   інженерно-технічних   мереж  і  комунікацій  на території  Міського саду та  упорядкування й озеленення його території;

        - будівництва і  реконструкції об’єктів на території Міського саду;

        - поліпшення транспортно-комунікаційної мережі;

        - удосконалення форм діяльності, розвитку системи інформаційно-аналітичної підтримки  та  інформаційно-методичного  забезпечення  діяльності    Міського саду, 

- підготовки  та  підвищення  кваліфікації фахівців відповідно до стандартів.

Як пояснюється у Програмі, всі ці гроші вирішать поставлене завдання:

- створення умов для інтелектуального самовдосконалення молоді, творчого розвитку особистості;

утвердження  патріотизму, духовності, моральності та формування загальнолюдських цінностей;

- пропаганда та формування здорового способу життя;

- створення   сприятливого  середовища для забезпечення зайнятості молоді;

- спорудження   сучасних   атракціонів і споруд на  території  Міського саду, створення  умов  для  підвищення   економічної  ефективності їх використання;

- здійснення   заходів,   спрямованих   на   розвиток   інфраструктури,   забезпечення    надання    належного    рівня   послуг   відвідувачам   Міського саду;

- поліпшення технічного стану  інженерних  споруд  і  мереж; 

- розвиток Міського саду за  рахунок  залучення бюджетних та позабюджетних коштів та з інших джерел, не заборонених законодавством.

      Виконання Програми дасть змогу:

- створити сучасну зону відпочинку з розвинутою інфраструктурою,  сучасним   технічним оснащенням;

- підвищити рівень екологічної  культури громадян;

 - ефективніше використовувати мережу соціокультурних, спортивних, дозвіллєвих закладів і установ та залучити більшу кількість населення до цих споруд;

- створити умови для поліпшення здоров'я населення, створити умови для охоплення населення рухом за здоровий спосіб життя, занять фізичним спортом, що позитивно вплине на зменшення захворюваності;

- сформувати у населення основи гуманістичного світогляду, пріоритетності культурних, загальнолюдських цінностей, утвердження почуття патріотизму та самосвідомості;

- надавати якісні дозвіллєві послуги;

- зберегти і зміцнити матеріальну базу;

Виконання Програми сприятиме тому, що Міський сад стане сучасним дозвіллєвим об’єктом,  буде мати сучасний вигляд,  покращиться надання духовних, культурних та екологічних послуг, стверджують автори проекту рішення.

Варто додати, що виділені раніше гроші не призвели до появи в парку найомріянішого кременчужанами атракціону - нормального туалету. 

У соціальних мережах кременчужани розповідають про те, що в парку не вистачає місця для продажу напоїв та морозива, швидких страв, якісних асфальтних доріжок та дитячого майданчика. Дехто нагадує про необхідність відновлення тенісного майданчика. Як відомо, чоловіки висловлювали пропозицію про надання платної послуги - рибалити в певні години зранку. 

Звісно, поки що лишається незрозумілим, що таке атракціони, які будуть встановлювати? Чи мається на увазі катання на свинях або оленях верхи, чи встановлення "американських гірок"? Також невідомо, що за послуги будуть надаватися населенню, чи не стане навіть вхід на територію парку платним? Також загадкою лишається, як патріотизм буде загартовуватися через Міський сад, чи не викладуть фірмовий знак політичного руху - "Ай лаве Кременчук" на тротуарній плитці так, щоб його було видно з висоти пташиного польоту.

Але далі буде видно.

 

__________________________________________________________

 

 

КРЕМЕНЧУЦЬКА МІСЬКА РАДА

ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

                       XXVII СЕСІЯ МІСЬКОЇ РАДИ VIІ СКЛИКАННЯ

РІШЕННЯ

 

від 16 листопада 2017 року

м. Кременчук

 

Про  затвердження    Комплексної

програми  утримання та розвитку

комунального  закладу   культури

і  відпочинку  «Міський сад»  

на 2017 – 2020 роки в новій редакції

     

У зв’язку  з необхідністю уточнення видатків на забезпечення належного стану утримання території  комунального  закладу  культури і відпочинку «Міський сад», керуючись ст.26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»,  Кременчуцька  міська рада Полтавської області

 

вирішила:

 

         1. Затвердити  Комплексну програму  утримання та розвитку комунального  закладу   культури і відпочинку  «Міський сад» на  2017 – 2020 роки  в новій редакції (додається).

         2.  Затвердити граничну чисельність працівників комунального  закладу   культури і відпочинку  «Міський сад» в кількості 18 одиниць, доручити затвердження штатного розпису Управлінню культури і туризму виконавчого комітету  Кременчуцької  міської  ради  Полтавської  області (Кондрашов В.О.).

         3.  Фінансовому    управлінню   виконавчого      комітету   Кременчуцької міської ради Полтавської області (Неіленко Т.Г.) передбачити фінансування на реалізацію  Комплексної програми утримання та розвитку комунального закладу культури і відпочинку  «Міський сад»   на 2017-2020 роки, починаючи з моменту прийняття даного рішення.

         4. Визначити відповідальним виконавцем та головним розпорядником коштів, передбачених у міському бюджеті на виконання Комплексної програми утримання та розвитку комунального закладу культури і відпочинку «Парк Крюківський» на 2017-2020 роки, Управління культури і туризму виконавчого комітету  Кременчуцької  міської  ради  Полтавської  області (Кондрашов В.О.).

          5.  Скасувати рішення  Кременчуцької міської ради Полтавської області від 02 березня 2017 року «Про затвердження  Комплексної програми  утримання та розвитку комунального  закладу   культури і відпочинку  «Міський сад» на  2017 – 2020 роки в новій редакції та граничної чисельності працівників», рішення  Кременчуцької міської ради Полтавської області від 20 липня 2017 року «Про внесення змін до рішення Кременчуцької міської ради від 02 березня 2017 року «Про затвердження  Комплексної програми  утримання та розвитку комунального  закладу   культури і відпочинку  «Міський сад» на  2017 – 2020 роки в новій редакції та граничної чисельності працівників».

          6.  Оприлюднити рішення відповідно до вимог  законодавства.

7. Контроль за виконанням рішення покласти на заступника міського голови Проценка Р.О., постійну депутатську комісію з питань освіти, молоді, культури, спорту, соціального   захисту населення,  розгляд  питань, пов’язаних  з  АТО, охорони здоров’я, материнства та дитинства (голова  комісії  Терещенко Д.Ю.) та постійну депутатську комісію з питань бюджету,   фінансів, соціально-економічного розвитку та інвестиційної політики                                         (голова комісії Плескун О.В.).

 

Міський голова                                                                     В.О.МАЛЕЦЬКИЙ

 

___________________________________________________________________

                                                                     Додаток

                                                                     до рішення Кременчуцької міської

                                                                     ради Полтавської області

                                                                     від 16 листопада 2017 року                                 

 

                                                                     ЗАТВЕРДЖЕНО

                                                                     рішенням Кременчуцької

                                                                     міської ради Полтавської області

                                                                     від 16 листопада 2017 року                             

                                                                    

                                                                     Міський голова

 

                                                                     ______________  В.О.МАЛЕЦЬКИЙ

 КОМПЛЕКСНА ПРОГРАМА

      утримання та розвитку комунального закладу

 

культури і відпочинку «Міський сад»

на 2017-2020 роки

 

Загальна характеристика

 

Комунальний заклад культури і відпочинку «Міський сад», скорочена назва КЗКіВ «Міський сад» (далі Міський сад), є  самостійним закладом та фінансується з міського бюджету.

Підпорядкований Міський сад Управлінню культури і туризму виконавчого комітету Кременчуцької міської ради Полтавської області, підзвітний виконавчому комітету Кременчуцької міської ради Полтавської області.

          Міський сад  загальною площею 7 га, офіс розташований  по вулиці Чкалова, 2, к.10 в місті  Кременчуці Полтавської області.

          Програма утримання  та розвитку комунального закладу культури  і відпочинку «Міський сад» (надалі – Програма) спрямована на забезпечення стабільної та сприятливої екологічної ситуації у місті, забезпечення належних умов для короткочасного відпочинку населення та гостей міста, а також  відновлення туристичної атракційності Міського саду.

Міський сад є культурно–дозвіллєвим об’єктом, який функціонує на території міста. Він створений з метою вдосконалення організації вільного часу, патріотичного виховання, активного відпочинку, задоволення культурних запитів різноманітних груп населення, створення умов для відновлення фізичних, духовних сил,  спілкування людей у сфері дозвілля, виховання екологічної культури.    

          Міський сад відіграє роль найбільш демократичного осередку культури, реалізуючи вагомі культурно-виховні завдання, виконує просвітницькі та рекреаційні функції, які повинні задовольняти потреби населення у різних видах дозвілля, пропонувати широкий спектр культурних послуг.     

          Програма розвитку Міського саду повинна враховувати, що він є багатофункціональним об'єктом і покликаний задовольняти попит у різних формах відпочинку – від спокійного відпочинку  до активного, який передбачає застосування різноманітних споруд культурно-спортивного призначення, розважальних пристроїв,  а також широкого спектра малих архітектурних форм.

Міський сад повинен бути центром соціально-культурного розвитку населення у природному середовищі, що діє як функціонально-мобільна, рекреативно-педагогічна система і відповідає соціально значущим інтересам і потребам різноманітних груп населення та духовним пріоритетам суспільства.

Сутність Міського саду полягає у створенні найбільш сприятливих умов для організації дозвілля, відпочинку широких верств населення, внутрішнього психологічного комфорту та гармонії стану людини і навколишнього середовища.

Розвиток Міського саду необхідно розглядати в контексті загального розвитку національної культури, містобудування, зеленого будівництва, збереження нерухомої культурної спадщини.

 

Мета Програми

 

Метою Програми є створення  сучасної зони відпочинку,  розвитку її  інфраструктури та матеріально-технічної бази, відновлення туристичної атракційності Міського саду, вдосконалення організації вільного часу, активного відпочинку і розваг, задоволення культурних запитів різноманітних груп населення, створення умов для відновлення фізичних, духовних сил, спілкування людей у сфері дозвілля.

 

Обгрунтування шляхів і засобів розв’язання проблеми

 

         Реалізація Програми передбачає взаємодію органів місцевого самоврядування, територіальних підрозділів центральних органів виконавчої влади та недержавних  установ,  громадських і благодійних організацій стосовно розвитку Міського саду.

Розв’язання проблем Міського саду передбачається здійснити шляхом:

        - створення сприятливого середовища для забезпечення зайнятості населення;

        - розвитку громадянської активності;

        - реформування   та    оновлення    культурно-побутової    інфраструктури;

       - зміцнення  матеріально-технічного  та фінансового забезпечення  закладу;

       - вивчення технічного стану об'єктів Міського саду, обстеження   інженерно-транспортної інфраструктури, розроблення проектно-кошторисної     документації    для  проведення  реставраційно-ремонтних і будівельних робіт;

        - реконструкціяї   інженерно-технічних   мереж  і  комунікацій  на території  Міського саду та  упорядкування   і  озеленення його території;

        - будівництва і  реконструкції об’єктів на території Міського саду;

        - поліпшення транспортно-комунікаційної мережі;

        - удосконалення форм діяльності, розвитку системи інформаційно-аналітичної підтримки  та  інформаційно-методичного  забезпечення  діяльності    Міського саду, 

- підготовки  та  підвищення  кваліфікації фахівців відповідно до стандартів.

 

Строки виконання

 

            Виконання Програми передбачається здійснити протягом                  2017-2020 років.

 

Фінансове забезпечення

 

             Фінансування Програми в необхідних обсягах передбачається здійснювати за рахунок коштів міського бюджету та інших джерел, не заборонених законодавством.

 

Завдання та результативні показники

 

            Програма окреслює пріоритетні напрямки діяльності Міського саду, а також громадських організацій, що працюють над вирішенням проблем дозвілля, визначає орієнтири для всіх, хто займається забезпеченням духовного, культурного розвитку молоді, формуванням морально-правової культури.

Комплексна програма утримання і розвитку комунального закладу культури і відпочинку «Міський сад» (далі Програма) створена з урахуванням специфічних особливостей міста, діючих міських комплексних та цільових програм.

Основними завданнями Програми є:

 • створення умов для інтелектуального самовдосконалення молоді, творчого розвитку особистості;
 • утвердження  патріотизму, духовності, моральності та формування загальнолюдських цінностей;
 • пропаганда та формування здорового способу життя;
 • створення   сприятливого  середовища для забезпечення зайнятості молоді;
 • спорудження   сучасних   атракціонів і споруд на  території  Міського саду, створення  умов  для  підвищення   економічної  ефективності їх використання;
 • здійснення   заходів,   спрямованих   на   розвиток   інфраструктури,   забезпечення    надання    належного    рівня   послуг   відвідувачам   Міського саду;
 • поліпшення технічного стану  інженерних  споруд  і  мереж; 
 • розвиток Міського саду за  рахунок  залучення бюджетних та позабюджетних коштів та з інших джерел, не заборонених законодавством.

 

Очікувані результати, ефективність Програми

 

      Виконання Програми дасть змогу:

 • створити сучасну зону відпочинку з розвинутою інфраструктурою,  сучасним   технічним оснащенням;
 • підвищити рівень екологічної  культури громадян;
 • ефективніше використовувати мережу соціокультурних, спортивних, дозвіллєвих закладів і установ та залучити більшу кількість населення до цих споруд;
 • створити умови для поліпшення здоров'я населення, створити умови для охоплення населення рухом за здоровий спосіб життя, занять фізичним спортом, що позитивно вплине на зменшення захворюваності;
 • сформувати у населення основи гуманістичного світогляду, пріоритетності культурних, загальнолюдських цінностей, утвердження почуття патріотизму та самосвідомості;
 • надавати якісні дозвіллєві послуги;
 • зберегти і зміцнити матеріальну базу;

Виконання Програми сприятиме тому, що Міський сад стане сучасним дозвіллєвим об’єктом,  мати сучасний вигляд,  покращиться надання духовних, культурних та екологічних послуг.

 

Система управління та контролю за ходом виконання Програми

 

Координацію виконання Програми здійснює Управління культури і туризму виконавчого комітету Кременчуцької міської ради Полтавської області,  контроль здійснює Кременчуцька міська рада Полтавської області.

 

 

Комплекс заходів, програм та проектів з виконання Комплексної програми утримання та розвитку комунального закладу культури і  відпочинку «Міський сад» на 2017-2020 роки

Створення умов для належного утримання території Міського саду

 

1. Програма  «Утримання  території  комунального  закладу   культури  і  відпочинку «Міський сад» на 2017-2020 роки».

 

Строк виконання: щорічно.

Відповідальний виконавець: Управління культури і туризму виконавчого комітету Кременчуцької міської ради Полтавської області.

Мета програми: забезпечення утримання території Міського саду в належному стані відповідно до санітарно-епідеміологічних та природно-заповідних вимог, зростання популярності міських зон відпочинку, зменшення впливу від сезонної дохідності.

Стислий опис реалізації: упродовж терміну реалізації Програми передбачається:

-                     проведення спільно з міськими організаціями, органами місцевого самоврядування та громадськими організаціями  комплексу заходів, спрямованих на підтримку території Міського саду у належному стані, популяризацію екологічної самосвідомості, формування екологічної культури мешканців міста;

-                     залучення інноваційних технологій для догляду за територією Міського саду;

-                     прибирання та вивезення сміття, листя та гілок з території Міського саду;

-                     своєчасне знесення аварійних та сухостійних насаджень;

-                     забезпечення насадження дерев та чагарників, посадка та утримання квітів та газонів.

 

Очікувані результати:

Забезпечення виконання санітарно-епідеміологічних нормативів.

Виконання вимог природно-заповідного законодавства.

 

№ з/п

Статті витрат

Необхідне фінансування по роках, грн.

 

 

2017

2018

2019

2020

Загальне фінансування за програмою:

1 960 000

7 416 251

1936715

1986249

1

Поточні видатки на придбання предметів, матеріалів, обладнання та інвентарю та оплата послуг (крім комунальних)

696 000

1 064 456

556 372

624 415

2

Енергоносії (електрична енергія, теплопостачання, водопостачання)

5 000

73 636

84 432

97 547

3

Заробітна плата (з нарахуваннями)

857 000

1 001 159

1095911

1164287

4

Капітальні видатки

402 000

5 277 000

200 000

100 000

               

Начальник Управління

культури і туризму                                                                  В.О.КОНДРАШОВ                                                   

 

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Час згадати, якими були деякі куточки Кременчука на початку тисячоліття. ФОТО 998 0
Без ярмарки, але з умовним концертом. У Кременчуці засяяла головна ялинка. ФОТОрепортаж 1997 0
У Кременчуці відомий художник представив одразу 160 робіт: від смаколиків до філософії. ФОТОрепортаж 2614 0