Новини з 1996 року

У Міській художній галереї з'явилися м'які картини. Виставка Оксани Рижової урочисто відкрилася. ФОТО

Валерія Макряшина 15 серпня 2017 14:27 1227 0

Учора, 14 серпня, в Кременчуцькій художній галереї відкрилася ніжна виставка Оксани Рижової.

 

 

 

 

Ви собі уявіть - це все м'якеньке на дотик. Таку неймовірну красу - картини у стилі валяння робить Оксана Рижова. Майстриня виросла у місті Миргороді на Полтавщині в родині українських філологів із нахилом до словесної творчості. Сама Оксана теж здобула гуманітарну освіту. Але творчий струмінь шукав вираження в рукотворній майстерності.

 

 

Від рідної бабусі Олександри Лук'янівни перейняла захоплення рукоділлям:

 

"Шила, в'язала та вишивала й увесь час шукала щось нове й свіже. Цим "новим" виявилося старе, як світ, валяння (фелтинг)Мої роботи - яскраво-декоративні, насичені ліризмом, внутрішньою поетичністю, хоча процес їх творення - непростий і досить трудомісткий", - каже Оксана. 

 

Колись давно це було ремесло. Деякі дослідники кажуть, що валяння з'явилося 8 тисяч років тому, коли давні люди спостерегли, як під дією тиску й тертя вовна перетворюється в повсть. В Україні були такі собі фахівці-шаповали, які валяли з овечої вовни повсть, робили з неї шапки та валянки, сукні та кобеняки, дівчатам - особливо святковий весільний зимовий одяг. Нині ж валяння стало декоративно-вжитковим мистецтвом. Воно дедалі більше набирає популярності завдяки своїм можливостям. 

 

 

Напевно, тільки жінці дано побачити й відчути особливе тепло вовни, неймовірно красиву фактуру зім'ятого шовку...

 

 

Гості могли роздивлятися яскраві картини Оксани Рижової під музику талановитого кременчуцького піаніста Сергія Горюновича.

 

 

Персональну виставку робіт Оксани Рижової можна побачити у Кременчуцькій міській художній галереї.

Адреса:  Кременчук, вул. Коцюбинського, 4.

Виставка працюватиме з 14 серпня по 9 вересня. 

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись