Новини з 1996 року

У Мінрегіоні роз'яснили новий механізм перепланування квартир

Ксенія Омельченко 29 грудня 2018 12:20 529 0

В Україні дозволили перепланування квартир, але це не означає, що не буде контролю за такими роботами.

Про це повідомив віце-прем’єр-міністр – міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко.

Читайте також: Відтепер можна робити перепланування житла без паперової тяганини

Управитель, управляюча компанія або житлово-експлуатаційні контори мають контролювати дотримання вимог під час перепланування.
 

«Технічний паспорт будинків знаходиться або в ЖЕКу, або в управителя. Люди, в яких викликатимуть занепокоєння такі роботи сусідів, мають звертатися до вищеперерахованих структур. Нашим Міністерством розроблений типовий договір між мешканцями та управителем, у якому будуть прописані всі питання щодо взаємодії та відповідальності між двома суб’єктами», – зазначив Геннадій Зубко.
 

Він пояснив, що технічний паспорт визначає не тільки несучі конструкції будівлі, а й інженерні мережі, які обслуговують усі квартири. При вертикальній розводці - це стояки водопостачання і водовідведення, тепло- і газозабезпечення.
 

«До речі, після нещодавнього випадку у Фастові ми підготували зміни до державних будівельних норм, у яких прописана заборона на використання газових котлів у багатоповерхових житлових будинках вище 3 поверхів. Наразі у Фастові триває розслідування, завершуються експертизи, працює комісія з обстеження, яка зробить висновок щодо можливості подальшої експлуатації цього будинку. Але остаточно встановлено, що причиною руйнації став вибух газу», – зазначив Геннадій Зубко.

 

За словами віце-прем’єр-міністра, зміни стосуватимуться в першу чергу нового будівництва.
 

«Сьогодні, коли в експлуатацію здається 9-поверховий будинок, у якому є можливість встановити в кожній квартирі індивідуальний газовий котел, можна порадіти за таких мешканців, які матимуть автономне опалення. Але це також пов’язано з використанням надзвичайно небезпечних газових приладів, які можуть спричинити вибух. Тому ми маємо рухатися до європейських стандартів, де для приготування їжі, підігріву води використовується електрика, а для опалення – домова котельня або централізована мережа. Це надійно, безпечно, більш цивілізовано й дешевше, ніж гріти кожну квартиру 30-кіловатним газовим котлом», – підкреслив Геннадій Зубко.

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

У Кременчуці нагородили учасників конкурсу художніх робіт, присвячених пожежній безпеці. ФОТОрепротаж 574 0
«Той, хто створював обличчя Кременчука»: відкрилася виставка картин Миколи Анісімова. ФОТОрепортаж 973 0
У Кременчуці нагородили воїнів-добровольців, ветеранів російсько-української війни. ФОТОрепортаж 1427 0