Новини з 1996 року

У Мінекономіки розповіли про монетизацію субсидій

Валерія Макряшина 12 жовтня 2018 12:50 533 0

У проекті держбюджету на 2019 рік передбачено 55,1 млрд грн субвенції місцевим бюджетам на надання субсидій.

Як інформує прес-служба Мінекономрозвитку, таке рішення було ухвалено на засіданні Міжвідомчої робочої групи з підготовки пропозицій щодо монетизації житлових субсидій.

"Під час засідання міжвідомча робоча група ухвалила рішення про механізм надання субсидій у грошовій формі. Монетизація житлових субсидій проходитиме в три етапи. Перший етап має розпочатися 1 січня 2019 року та розповсюджуватиметься на тих громадян, які будуть звертатися за субсидією з новим пакетом документів. На другому етапі до монетизації мають бути долучені громадяни, яким буде призначена субсидія на неопалювальний період 2019 року. На третьому етапі очікується повний перехід на надання субсидій у грошовій формі", - йдеться в повідомленні.

Зазначається, що наразі проект Закону України "Про державний бюджет України на 2019 рік" передбачає субвенцію з державного бюджету місцевим бюджетам на надання пільг та субсидій населенню на оплату житлово-комунальних послуг у розмірі 55,1 млрд грн. За результатами засідання робочої групи, Міністерство фінансів та Міністерство соціальної політики мають опрацювати питання щодо розподілу передбаченої в проекті державного бюджету на 2019 рік субвенції на:

- програму Міністерства соціальної політики для виплати пільг та субсидій населенню на оплату житлово-комунальних послуг у грошовій формі;

- субвенцію Міністерству фінансів для проведення розрахунків з надавачами послуг за надані пільги та субсидії.

Водночас Мінрегіонбуд та Мінсоцполітики мають розробити механізм забезпечення цільового використання коштів, отриманих споживачами у вигляді субсидій, а саме: перерахування таких коштів на особові рахунки громадян у банківських установах з можливістю використання лише для оплати житлово-комунальних послуг

Наступним кроком у питанні монетизації житлових субсидій має стати розробка відповідних нормативно-правових актів, необхідних для запровадження першого етапу монетизації з 1 січня 2019 року.

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись