Новини з 1996 року

У Кременчуцькому районі зникнуть стоматологи. Ті, хто залишилися, працюють на 0,25 ставки

Валерія Макряшина 26 березня 2019 14:10 608 0

Ставлення влади до лікарів у Кременуці та районі бажає кращого.

Наприклад, деякі місцеві стоматологи після реорганізації двох стоматологічних комунальних центрів у Кременчуці просто виїхали за кордон, інші, як-то кажуть, найбільш стійкі — задовольняються тим, що є.

Як стало відомо сьогодні на засіданні Кременчуцької районної ради, стоматологів переводять на чверть ставки (0,25%).

Виконуюча обов'язки головного лікаря ЦРЛ Марія Ігнатчук заявила, що чотири місяці тому стоматологів попередили про їх можливе скорочення у зв'язку з тим, що в Полтавській області буде запроваджено пілотний проект з надання вторинної медичної допомоги.

"Проаналізувавши, ми побачили, що утримання кабінетів стоматологів - це недешеве задоволення. При тому, що для забезпечення їх ресурсом, медикаментами, необхідними витратними матеріалами тощо коштів ніколи в бюджеті не було й не прогнозувалося.

Є три варіанти вирішення ситуації. Перший - створення комунального неприбуткового підприємства - стоматологічного центру. Другий - відкриття ФОПів-лікарів на місцях, які платитимуть за оренду приміщення та обладнання, яке в нас є. Третій - частково для надання невідкладної допомоги й забезпечення стоматологічної допомоги дітям виділити можливі ресурси та залишити частину стоматологів", - доповіла М. Ігнатчук. 

Усі варіанти обміркували й прийняли рішення - всім лікарям-стоматологам та медичним сестрам запропонували перейти на четверть ставки. Й зрозуміло, що не всі погодилися.

"Деякі люди прийняли ці умови, деякі написали заяви на звільнення", - заявила Ігнатчук. 

Вона додала, що фінансування настільки не вистачає, що вони були змушені звільнити всіх санітарок.

Зрештою, все - як завжди, наші чиновники виділяють кошти на речі, в яких саме вони зацікавлені - ремонт адмінбудівлі тощо. Тож що казати про фінансування лікарів-стоматологів у ЦРЛ Кременчуцького району, до яких вони ніколи не приїдуть лікувати зуби. 

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись