Новини з 1996 року

У кременчуцьких судах мають з’явитися питні фонтанчики

Іона Харченко 26 липня 2019 11:00 103 0

В українських судах пропонують проектувати питні фонтанчики для забезпечення вільного доступу всіх категорій відвідувачів та працівників суду до питної води.

Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України оновлює державні будівельні норми щодо проектування будівель судів. Відтак наразі вивчається можливість внести відповідні зміни у ДБН для проектування в нових приміщеннях судів питних фонтанчиків.

Це дозволить забезпечити необхідним доступом до питної води всі категорії відвідувачів і працівників судів: суддів, працівників апарату, підсудних, свідків та інших учасників процесу.

«Банальне, але дуже важливе питання – забезпечення приміщень судів питною водою. Сьогодні в чинних будівельних нормах щодо цього немає жодних вимог. Звичайно, що службові кабінети суддів і працівників апарату облаштовуються кулерами з водою або забезпечуються водою в пляшках. Проте підсудні не завжди мають доступ до питної води. Для них нормами передбачено лише наявність санвузла в конвойному приміщенні. Ці норми потрібно переглядати та змінювати. Адже мова йде про одну з базових природних потреб людини, яку має забезпечити право на вільний доступ до питної води», — сказав заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Лев Парцхаладзе.

Зокрема, наразі в Мінрегіон надійшла пропозиція влаштовувати питні фонтанчики в нових приміщеннях судів одразу на 2-х рівнях висоти таким чином, щоб користуватися ними було зручно як звичайній дорослій людині, так і дитині або людині з інвалідністю, яка пересувається на візку.

Такі фонтанчики пропонується розміщувати і в публічному просторі суду, і в конвойних приміщеннях для забезпечення доступу до питної води усіх, хто перебуває в будівлі суду.

Лев Парцхаладзе підкреслив, що практика влаштування питних фонтанчиків у судах є розповсюдженою в багатьох країнах світу, зокрема, в Сполучених Штатах Америки.

Довідково

ДБН В.2.2-26:2010 «Будинки і споруди. Суди» встановлюють вимоги до проектування нових і реконструкції існуючих будинків під суди, а також приміщень судів, вбудованих у будинки іншого призначення.

Державні будівельні норми (ДБН) – обов’язкові до виконання нормативні акти, які використовуються під час проектування нових і реконструкції існуючих будівель, кварталів, мікрорайонів, вулиць і доріг відповідно до їх призначення.

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

І раком ставитиме, і барин народу. Як депутат міськради Денис Терещенко поспілкувався з людьми. ВІДЕО 2923 0
Мелодія металу: кременчуцький коваль Геннадій Сметанко презентував новий витвір мистецтва. ФОТОрепортаж 102 0
У Кременчуці відкрили стелу, присвячену Герою Небесної Сотні Ігорю Сердюку. ФОТОрепортаж 281 0