Новини з 1996 року

У кременчуцькій бібліотеці відбулася інклюзивна літературна вечірка. ФОТО

Іона Харченко 15 листопад 2019 16:55 565 0

Уже завтра, 16 листопада, відзначатиметься Міжнародний день толерантності. Це свято запровадили в 1995 році за рішенням ЮНЕСКО.

Саме цього дня ухвалили Декларацію принципів терпимості. У ній ідеться про рівність усіх людей, незалежно від їхнього віросповідання, етносу або кольору шкіри.

Ці принципи закріпили в Загальній декларації прав людини, що проголошує неприйняття усіх форм дискримінації, недопущення геноциду та покарання за нього.

 

 

Напередодні цього свята, 14 листопада, в бібліотеці-філії №3 пройшов незвичайний захід до Міжнародного дня толерантності, який був присвячений інклюзії.

Усе частіше ми стикаємось із таким поняттям як інклюзія. Наші загальноосвітні школи відчинили двері класів, що будуть спільними для всіх учнів, включаючи дітей з особливими освітніми потребами.

На захід були запрошені найменші користувачі бібліотеки – діти. Школярів познайомили з терміном «толерантність» та презентували збірку інклюзивних оповідань «TERRA інклюзія».

 

 

Оповідання цієї збірки – абсолютно різні за літературним відтворенням, але вони об’єднані любов’ю, спрагою до життя, силою людського характеру та волі. Життєві обставини у всіх літературних героїв різні, але всі вони прагнуть жити гідним повноцінним життям.

Сила людини, попри обставини та можливості, незалежно від віку та статі. Серед оповідань збірки читачі різного віку та літературних уподобань знайдуть «свій» твір.

На зустріч була запрошена кременчуцька літераторка Людмила Снітко, оповідання якої опубліковане в цій збірці. Пані Снітко в дружньому спілкуванні з дітьми порушувала важливі питання терпимості, людяності у стосунках між дітьми, пояснювала, що саме означає інклюзія.

 

 

Вона наголосила, що кожна людина має право побачити себе в книзі. У фокусі творів можуть бути люди з інвалідністю, з особливостями розвитку, з особливими освітніми потребами, люди, які є вразливими в суспільстві через фізичний стан, стать, колір шкіри, національність, особисті уподобання тощо. Інклюзивна література – це література не про інвалідність, а про особистість.

У ході зустрічі діти також обговорили різні ситуації щодо проявлення толерантності та булінгу на прикладах літературних героїв. Наприкінці заходу всі присутні разом склали «Дерево побажань».

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Різнокольорові голуби та пухнасті кошенята: у Кременчуці відбулася виставка домашніх тварин. ФОТО 555 0
Бонус від Кременчуцького льотного коледжу: захоплюючі польоти над Дніпром, які вразили містян. ФОТО 449 0
Ювілей, відкриття меморіалу та випускний. Кременчуцький льотний коледж святкував на повну. ФОТО 503 0