Новини з 1996 року

У Кременчуці збільшили розмір туристичного збору: більше 20 грн з особи на добу

Валерія Макряшина 22 лютого 2019 11:50 696 0

Депутати Кременчуцької міської ради підтримали проект рішення «Про тристичний збір», який становитиме 0,5% від мінімальної зарплати, тобто 20,87 грн з особи на добу. 

Платниками туристичного збору залишаються громадяни України, іноземці й особи без громадянства за умови тимчасового розміщення в місцях проживання (ночівлі), визначених пп. 268.5.1 ПКУ.

Відповідне рішення депутати беззаперечно підтримали 21 січня на черговому засіданні сесії Кременчуцької міської ради.

Нагадаємо, раніше розмір туристичного збору складав від 3,50 грн до 16,85 грн.

Як повідомила начальник управління розвитку торгівлі та підприємництва Людмила Жорняк, розмір туристичного збору змінюється відповідно до постанови Міністерства економічного розвитку і торгівлі (МЕРТ).

«В абсолютному вимірі у 2019 році туристичний збір не може перевищувати 20,86 грн за добу розміщення для українських туристів та 208,65 грн (близько 6,5 євро) - для іноземних туристів», – зазначили в прес-службі відомства.

За даними МЕРТ, встановлення граничного розміру туристичного збору цілком відповідає світовій практиці. Ставки різняться від 1 до 9 євро. Наприклад, у Римі він становить від 3 до 7 євро, залежно від класу готелю.

Згідно з рішенням сільської, селищної, міської ради або ради об’єднаної територіальної громади, справляння збору може здійснюватися з тимчасового розміщення в таких місцях проживання (ночівлі):

а) готелі, кемпінги, мотелі, гуртожитки для приїжджих, хостели, будинки відпочинку, туристичні бази, гірські притулки, табори для відпочинку, пансіонати та інші заклади готельного типу, санаторно-курортні заклади;

б) житловий будинок, прибудова до житлового будинку, квартира, котедж, кімната, садовий будинок, дачний будинок, будь-які інші об’єкти, що використовуються для тимчасового проживання (ночівлі).

Крім того, Законом №2628 доповнено Кодекс України про адміністративні правопорушення статтею 163-17, якою встановлена адміністративна відповідальність за порушення порядку справляння та сплати туристичного збору:

- за невиконання платником туристичного збору зобов’язання зі сплати туристичного збору застосовується штраф у розмірі 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (нмдг);

- за порушення податковим агентом, особою, яка здійснює тимчасове розміщення платника збору в місцях проживання (ночівлі), порядку та/або особливостей справляння та/або сплати туристичного збору, застосовується штраф у розмірі 100 нмдг. А в разі повторного порушення – 200 нмдг.

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Час згадати, якими були деякі куточки Кременчука на початку тисячоліття. ФОТО 1068 0
Без ярмарки, але з умовним концертом. У Кременчуці засяяла головна ялинка. ФОТОрепортаж 2065 0
У Кременчуці відомий художник представив одразу 160 робіт: від смаколиків до філософії. ФОТОрепортаж 2685 0