Новини з 1996 року

У Кременчуці завтра вирішать – чи перейменовувати вулиці імені маршала Жукова та Героїв Сталінграду

Олександр Курилов 20 квітня 2016 12:15 547 0

Спеціальна комісія міськвиконкому, представники якої займаються питаннями перейменування назв вулиць та вшануванням пам’яті кременчужан, розгляне завтра лист з Інституту національної пам’яті щодо зміни назв іще 11 вулиць нашого міста.

За тим, що пропонується, – комісія ініціюватиме зміну назви вулиці Пролетарської, Ульянова, Щербакова  (останній гнобив нещадно тодішніх письменників) й інших діячів епохи комунізму. Очікується, що заперечень тут не буде.

Щодо складних питань – то мова йде про те ж пояснення з Інституту національної пам’яті, яке стосується вже Другої світової війни. Таких питань два й мова про рекомендації фахівців – перейменувати вулиці імені маршала Жукова та вулиці Героїв Сталінграда.

За оприлюдненими поясненнями, які загальновідомі, – у справі питання увічнення пам’яті колишнього маршала достатньо історичних відомостей. І аргументи тут – як початок війни й великого оточення, так і м’ясорубки під Ржевом і аж до Тоцького полігону, де маршал прогнав 50 тисяч військових по епіцентру вибуху атомної бомби в 50 роках, аби подивитися, що буде далі з людьми. 

Інші аргументи – щодо необхідності зміни назви вулиці імені Героїв Сталінграда. На думку керівника Інституту Володимира В'ятровича, перейменування в цьому випадку необхідне. Причина – прізвище Сталіна, який визнаний судом як головний організатор винищення України.

Втім погляди того ж секретаря міськради Юрія Гриценка, який це питання винесе завтра на обговорення, – мова тут не стільки про Сталіна, як про захисників міста на Волзі.

Відповідно, в цьому випадку «батьки міста» не погодяться на зміну своїх поглядів, яких вони набули в радянські часи.

Далі ж просто роздуми – ми всі знаємо про будинок Павлова у Волгограді, але наскільки меншою була роль у досягненні перемоги в Другій світовій війні у тих же військових, які безіменними й сотнями тисяч гинули, захищаючи всі інші міста?

Загалом – питання важке й усе залежить від погляду кожного на історію тієї війни.

Зокрема, з поглядів на її причини, коли спочатку Гітлер міцно дружив зі Сталіним, але потім дружити перестав й напав на війська тодішнього СРСР, які механізованими корпусами уже вишикувалися на тодішньому західному кордоні.

Як повідомлялося раніше, у Кременчуці рішенням депутатів міської ради  з початку року було змінено 114 назв вулиць міста у відповідності до Указу Президента України про декомунізацію.

Теги: перейменування вулиць Кременчука

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись