Новини з 1996 року

У Кременчуці затвердили програму стимулювання енергозбереження на 2016-2020 роки

Віктор Крук 27 вересня 2016 15:00 795 0

Сьогодні на сесії Кременчуцької міської ради депутати затвердили Програму стимулювання впровадження енергозберігаючих заходів населенням міста Кременчука на 2016-2020 роки, розроблену відділом енергоменеджменту та енергетики міськвиконкому.

Метою Програми є стимулювання населення до впровадження енергозберігаючих заходів шляхом запровадження механізму компенсації з міського бюджету 15% річних за кредитами, отриманими населенням для придбання твердопаливних котлів та додаткового обладнання до них, для придбання енергоефективного обладнання та матеріалів. А її завданням є зменшення споживання населенням енергоресурсів через впровадження енергозберігаючих технологій, зменшення обсягу субсидій, призначених населенню для оплати енергоносіїв та популяризація переваг енергозбереження і підвищення громадського освітнього рівня у цій сфері.

Під час обговорення депутат міської ради Валентин Курченко-Гай заявив, що вже зараз половина кременчужан отримують житлові субсидії, які уряд впровадив для соціального захисту громадян.

«Чи захищають вони усіх? Ні. Половина кременчужан залишаються незахищеними. А комунальні тарифи дуже високі і платити за опалення їм доведеться по 1, 2, а то й 3 тисячі гривень щомісяця. І головне - 50 млрд грн., що наразі витрачаються з держбюджету на субсидії, не вирішують проблему, бо не сприяють зменшенню споживання газу. Кількість коштів, що держава витрачає на субсидії, збільшується щорічно і скоро їх просто не буде де брати. Тільки енергомодернізація може вирішити проблему – іншого шляху немає», - наголосив депутат.

Він зауважив, що програма розрахована лише на фізичних осіб, і з неї фактично «випали» ОСББ.

«Утеплення окремої квартири малоефективне. Утеплювати потрібно житлові будинки. Тоді це буде ефективно.  В Кременчуці за рік утеплюють 3-4 будинки. Такими темпами ми будемо рухатися ще 300 років. Необхідно розробити окрему програму стимулювання енергоефективності, спрямовану на ОСББ. Потрібно розробити механізми спільного фінансування хоча б 10-15 будинків щорічно», - додав Валентин Курченко-Гай.

Він погодився з пропозицією, що можливо розробити окрему частину в проекті запропонованої для розгляду програми енергозбереження.

Його пропозицію підтримали інші депутати та міський голова, який проінформував, що наразі в Кременчуці відпрацьовується питання допомоги в енергозбереженні ОСББ.

Майже одноголосно міська рада затвердила Програму стимулювання впровадження енергозберігаючих заходів населенням міста Кременчука на 2016-2020 роки з умовою її доопрацювання.

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Вулицями Кременчука: яким було наше місто у другій половині 20-го століття? 2419 0
Час згадати, якими були деякі куточки Кременчука на початку тисячоліття. ФОТО 2447 0
У Кременчуці відомий художник представив одразу 160 робіт: від смаколиків до філософії. ФОТОрепортаж 3683 0