Новини з 1996 року

У Кременчуці запровадять українсько-литовський проект неформальної освіти дітей

Людмила Скачко 10 липня 2019 16:20 1140 0

У Кременчуці перезентували україно-литовський проект із неформальної освіти кременчуцьких дітей. Стартує він у нашому місті на початку навчального 2019-2020 років.

Взагалі проект "Забезпечення якості неформальної освіти" буде реалізований у кількох містах України за підтримки Уряду Литовської Республіки.

Сама ж презентація цього проекту неформальної освіти була проведена в Будинку дитячо-юнацької творчості для фахівців галузі міської освіти, закладів позашкільної освіти, представників батьківських комітетів. Участь у презентації взяли представники міської влади та член комітету освіти та науки Парламенту Литовської Республіки Гинтарас Степонавичус.

Головною метою проекту є надання більших можливостей для дітей та їх батьків з вибору  неформальної освіти та змістовного проведення вільного часу, залучення якомога більшої кількості дітей до занять корисною і цікавою справою відповідно до здібностей та вподобань. Участь у ньому братимуть заклади позашкільної освіти комунальної та приватної форм власності.

Модель охоплення послугами неформальної освіти передбачає забезпечення підростаючих кременчужан віком від 3 до 18 років грошовими сертифікатами з розрахунку 200 грн на місяць, які вони зможуть використовувати для оплати послуг за навчання в гуртках, клубах.

Звичайно ж, кошти для такого будуть виділятися з міського бюджету. Сертифікати на неформальне навчання видаватимуть у закладах освіти Кременчука, а от ті діти, які не охоплені організованими формами навчання та виховання, зможуть їх отримати в департаменті освіти міста.

Зараз триває підготовка до проведення конкурсного відбору серед закладів неформальної освіти. Варто також відзначити, що в реалізації україно-литовського проекту братимуть участь 18 комунальних закладів позашкільної освіти. Заявку на участь у конкурсі можуть подавати й інші суб’єкти або об’єкти господарювання, які надають послуги з неформальної освіти. Про умови участі в конкурсному відборі буде повідомлено трохи пізніше, а всю необхідну інформацію можна буде знайти на спеціально розробленому сайті, на якому можна буде дізнатися, де і які гуртки працюють, які умови навчання, графік роботи та інші важливі питання.

Варто також зазначити, що подібна модель неформальної освіти успішно працює в Литві, тому член комітету освіти та науки Парламенту Литовської Республіки Гинтарас Степонавичус висловив упевненість, що в Кременчуці подібна модель успішно буде впроваджена в життя і стане прикладом наслідування для інших міст України.

Про це йдеться на сайті Департаменту освіти виконкому Кременчуцької міської ради Полтавської області.

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

«Бумеру - 15 років»: у Кременчуці відбувся ювілейний концерт репера Серьоги. ФОТО 200 0
Концерт «Дизель шоу» в Кременчуці зібрав аншлаг. ФОТО 374 0
"Доки світло не згасне назавжди": Макс Кідрук у Кременчуці презентував новий роман 611 0