Новини з 1996 року

У Кременчуці закінчили історію з пострілом у живіт та пограбуванням. Дивують зухвалі показання свідків

Артем Кузьменко 23 жовтня 2020 16:45 346 0

Один зі свідків сторони захисту намагався взяти вину на себе, оскільки встиг домовитися з підсудним під час етапування з Полтави до Кременчука. Ще один – просто давав неправдиві показання.

У понеділок, 19 жовтня, в Крюківському райсуді Кременчука розглянули кримінальне провадження за обвинуваченням раніше судимого місцевого мешканця, якому інкримінують ч. 1 ст. 187 КК України (розбій, поєднаний із погрозою застосування насильства) і ч. 2 ст. 187 КК України (розбій, поєднаний із застосуванням насильства, небезпечного для життя та здоров`я особи, яка зазнала нападу).

Епізоди злочину:

Слідчі, які вели справу, встановили, що 5 січня цього року, приблизно о 16:40, підсудний зайшов до аптеки на вул. Генерала Манагарова, 1. Там він дістав перероблений стартовий пістолет EKOL Major і направив його на продавчиню. Остання втекла в підсобне приміщення, а злочинець покинув приміщення.

Як потерпіла розповіла в суді, вона втекла до підсобки, щоб викликати поліцію. Коли повернулася через 15 хвилин, побачила, що гроші на місці, тому що злодій не зміг відчинити двері до каси.

Обличчя нападника вона не запам’ятала, оскільки чорний шарф закривав обличчя.

Не вийшло з першого разу – спробував вдруге. Того ж дня, о 18:40, чоловік із пістолетом зайшов до іншого магазину, де так само дістав вогнепальну зброю і вистрелив у живіт продавчині. На щастя, від кулі залишився лише синець.

Оскільки жінка залишилася в безпорадному стані, розбійник викрав з каси 7 500 гривень і втік з магазину.

Потерпіла розповіла, як нападник вимагав віддати «касу», а коли вона намагалася відступити, їй у живіт прилетіла куля з пістолета срібного кольору. Жінка злякалася за своє життя, тому сама вказала на місце, де лежать гроші.

Після проходження лікування потерпіла повернулася до роботи й під час прибирання приміщення магазину знайшла гільзу, яку віднесла поліцейським. Нападника вона добре запам’ятала і під час слідчого експерименту впізнала його – це був той самий чоловік, якому інкримінують розбійні напади.

Версія обвинуваченого:

Сам чоловік, якому інкримінують вищезазначені епізоди злочину, не визнав свою вину. Він розповів, що перед подіями був дуже розлючений, бо посварився зі своєю співмешканкою. Її брат потім прийшов до батьків обвинуваченого і побив там вікна.

Від пропозиції батьків звернутися до поліції підсудний відмовився і сказав, що сам розбереться. Він разом зі своїм знайомим пішли шукати кривдника, але знайшли іншу людину – чоловіка, який заборгував шукачам 4 000 гривень. Чоловік віддав спочатку 2 000 гривень, а потім продав стартовий пістолет, про який іде мова в матеріалах справи, і віддав залишок боргу.

Обвинувачений зазначив, що був присутнім під час продажу пістолета, а всі перемовини з покупцем проводив не він. Чоловік, якого хочуть покарати за розбій, розповів, як у СІЗО продавець пістолета написав заяву про те, що саме він пограбував магазин.

Показання свідків сторони захисту:

Сторона захисту посилається на показання допитаних свідків, які є знайомими підсудного. Їхні слова свідчать про те, що обвинувачений не винен у скоєному.

Перший свідок – це чоловік, якого обвинувачений покликав, щоб знайти того, хто побив вікна. Під час допиту в суді дізналися, що все ж «віконного вандала» знайшли й побили його. Цей чоловік віддав їм певну суму грошей і пістолет.

Другий свідок – це той, хто заборгував обвинуваченому гроші і згодом продав пістолет. Цей чоловік під час допиту сказав, що це він спробував пограбувати аптеку і пограбував магазин, щоб віддати борг.

Але тут він проколовся, тому що у справі фігурує той факт, що пістолет продали третій особі. А цей свідок сказав, що чи то викинув, чи то десь заховав пістолет, але точно він сказати не може.

Висновок суду:

Суд критично поставився до показів свідків і вирішив не брати їх до уваги. Їхні слова не відповідають свідченням потерпілої, яка впізнала свого кривдника. Суддя Діана Зоріна прийшла до висновку, що той, хто хоче взяти на себе вину, і той, хто фактично є винним, мали можливість зустрітися під час етапування з Полтави до Кременчука, щоб домовитися і ввести суд в оману.

Остаточний вирок обвинуваченому – 8 років позбавлення волі з конфіскацією всього належного йому майна. До того ж за залучення експертів з чоловіка стягнули 25 435,62 гривні.

З повною версією вироку можна ознайомитися на сайті Єдиного державного реєстру судових рішень.


Вирок суду може бути оскаржений до Полтавського апеляційного суду через Крюківський районний суд міста Кременчука Полтавської області протягом тридцяти днів з дня його проголошення, а обвинуваченим - у той же строк з моменту вручення йому копії вироку.

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

У Кременчуці відомий художник представив одразу 160 робіт: від смаколиків до філософії. ФОТОрепортаж 600 0
Кременчук став містом, в якому Україна та Казахстан міцно закріпили свої відносини. ФОТОрепортаж 829 0
Яким ти був, Кременчук? Фотографії старого міста, якого ми не знали. ФОТО 1034 0