Новини з 1996 року

У Кременчуці втомилися від війни на Сході й від оплати контрактникам. Депутати міськради. Звернення

Олександр Курилов 20 серпня 2019 16:15 479 0

Депутати Кременчуцької міськради проситимуть уряд про компенсацію коштів промисловим підприємствам міста, які проводять виплати військовим ЗСУ під час проходження служби в армії за контрактом.

Таке звернення буде прийнято на черговій сесії Кременчуцької міської ради за побажанням керівників промислових підприємств міста, яке ініціює місцева Асоціація роботодавців.

Це засідання голів комісій міськради сьогодні, під час якого міський голова Віталій Малецький оголошував порядок дня чергової сесії міської ради, що відбудеться 3 вересня.

«Дане питання стосується наших працівників промислових підприємств та відшкодування їм середнього заробітку за рахунок відповідного бюджету.

Причина – не всі підприємства в змозі забезпечувати вимоги, встановлені законодавством України.

Багато військовослужбовців працювали на підприємствах міста, а потім пішли в лави ЗСУ за контрактом.

Директори підприємств просять розподілити це навантаження за рахунок коштів бюджету», - таке пояснення в необхідності прийняття компенсаційного рішення міським головою Кременчука.

Запитання з цього приводу від заступника мера з фінансів Неїленко – чи враховані у зверненні бюджетні установи, з яких чоловіки та жінки теж ідуть захищати Україну?

Відповідь мера Малецького – це не враховано, але він думає, що можна внести правки.

«Це питання піднімалося на засіданні Асоціації роботодавців Кременчука та директорів промислових підприємств», - додав наш мер.

Далі - про те, що написано у зверненні. Його скорочений текст такий.

«Кременчуцька міська рада Полтавської області стурбована ситуацією, яка склалася на промислових підприємствах міста в питанні компенсації оплати праці працівникам підприємств, які призвані на військову службу, військову службу за призовом під час мобілізації на особливий період або прийняття на військову службу за контрактом…

«…промислові підприємства міста вимушені майже чотири роки за власні кошти сплачувати середній заробіток працівникам, які проходять військову службу.

Більше того, на цей час збільшений термін виплати середньої заробітної плати працівникам – призовникам з 1-го року до дати закінчення особливого періоду або до дня фактичної мобілізації, а у випадках підписання контракту – на термін його дії.

Збільшення економічного навантаження на промислові підприємства в такий скрутний час (а їх стан сьогодні значно гірший, ніж у 2014-2015 роках, тому що втрачені ринки збуту промислової продукції; відбувся масовий відтік спеціалістів-професіоналів на заробітки в інші країни  і, як наслідок, скорочені сотні робочих місць на підприємствах міста) змусило роботодавців призупинити реалізацію соціальних проектів; майже припинити заходи з модернізації виробництва; відмовитися від запланованого збільшення зарплати працівникам.

Виникла загроза своєчасної виплати заробітної плати працівникам, податків до бюджетів усіх рівнів», - говориться у зверненні, в якому, однак, не уточнюється, які саме соціальні проекти призупинені й чи були вони взагалі.

Звідси й прохання – прибрати ці витрати з промислових приватних підприємств і перекласти їх на державний бюджет.

«Для запобігання негативних наслідків як для промислових підприємств міста Кременчука, так і для економіки країни в цілому, депутати Кременчуцької міської  ради Полтавської області звертаються з проханням:

Прийняти постанову Кабінету Міністрів України, яка буде передбачати відшкодування з Державного бюджету підприємствам... виплату середнього заробітку працівників, які призвані на військову службу, військову службу за призовом під час мобілізації на особливий період або прийняття на військову службу за контрактом", - говориться в проекті депутатського рішення.

Останнє – про те, хто є ініціатором прийняття такого звернення. За словами міського голови Малецького, мова в цьому випадку про ПАТ «Укртатнафта» та Крюківський вагонобудівний завод.

Слід додати про враження з випадкової зустрічі з представником Асоціації роботодавців у місті та діалог з ним.

«Дістав цей Порошенко своєю війною з Росією», - зазначив співрозмовник репортеру при тому, що нинішній Президент України Володимир Зеленський уже 90 днів при владі.

Натомість на сході, де війська ЗСУ захищають Україну від проросійських терористів, сьогодні знову вбивають людей.

Усе-таки добре, що в Кременчуці ні директори наших заводів, ні депутати міської ради цього не бачать.

А раз не бачать, то говорять, що  війна, яку не Україна затіяла, їм уже набридла, й тому витрати підприємств Кременчука на не надто велику кількість контрактників ЗСУ від нашого міста слід компенсувати з бюджету.

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

І раком ставитиме, і барин народу. Як депутат міськради Денис Терещенко поспілкувався з людьми. ВІДЕО 227 0
Мелодія металу: кременчуцький коваль Геннадій Сметанко презентував новий витвір мистецтва. ФОТОрепортаж 83 0
У Кременчуці відкрили стелу, присвячену Герою Небесної Сотні Ігорю Сердюку. ФОТОрепортаж 252 0