Новини з 1996 року

У Кременчуці вшанували пам'ять українців, які стали жертвами голодоморів та репресій

Ксенія Омельченко 24 листопад 2017 15:20 414 0

Сьогодні, напередодні Дня пам’яті жертв голодоморів, у Кременчуці на Воскресенському кладовищі відбувся мітинг-реквієм.

 Участь у заході взяли представники громадськості, організацій та підприємств, керівники міста на чолі з міським головою, депутати різних рівнів, молодь. Панахиду за загиблими від голоду людей у різні роки відслужив настоятель Свято-Миколаївського Собору Отець Володимир.

Про людську трагедію Голодомору на Полтавщині та в Україні розповіли також науковий співробітник Кременчуцького краєзнавчого музею Вікторія Ширай та вчитель історії ліцею № 11 Людмила Дудка.

Хвилиною мовчання присутні вшанували пам’ять усіх загиблих людей у роки голодоморів.

До підніжжя пам’ятного знаку «Жертвам голодомору» поклали квіти, а також скуштували хліб на спомин душ людей, що померли від голоду.

 


Фото: прес-служба міськради

Зазначимо, що 25 листопада Україна, а разом із нею і вся прогресивна світова спільнота відзначають День пам’яті жертв голодоморів. Голодомор, що прокотився трьома потужними хвилями, забрав тисячі й тисячі життів українців, став масштабною національною трагедією, яку підсилили переселення, тюрми, табори.

Правда про ці трагічні сторінки вітчизняної історії, про небачений масштаб злочину проти українського народу довгий час старанно приховувалася. Та сьогодні державні інституції відверто заявляють про голодомор як ретельно спланований, свідомий акт геноциду проти української нації.

 

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись