Новини з 1996 року

У Кременчуці вшанували пам'ять жертв аварії на ЧАЕС мітингом. ФОТО

Ксенія Омельченко 26 квітня 2017 19:48 661 0

Сьогодні в Кременчуці вшанували пам'ять жертв аварії на Чорнобильській АЕС та подякували живим героям-чорнобильцям, які ціною власного життя та здоров’я врятували людство від наслідків найбільшої техногенної катастрофи ХХ століття. Про це повідомляють на сайті міської ради.

Цього дня біля пам’ятного знака «Жертвам Чорнобиля» зібралися представники  міської влади на чолі з першим заступником міського голови Володимиром Пелипенком, депутати міської ради, представники громадських організацій, учні навчальних закладів та небайдужі кременчужани. 

31 рік тому світ здригнувся від жахливої звістки про аварію на Чорнобильській атомній електростанції. Радіацією забруднено понад 54 тис. кв. км території, постраждало понад 3,4 млн людей, з яких 1,5 млн — діти. Смертоносна хмара накрила понад 1000 українських міст і сіл, а на карті України з'явилася 30-кілометрова «зона відчуження». 

Щонайбільше 400 тисяч жителів були змушені залишити свої домівки, понад 10 млн. людей нині проживають на  радіаційно забруднених територіях.  

Звернувся до присутніх перший заступник міського голови Володимир Пелипенко. Він зазначив, що слово  «Чорнобиль» для всіх народів планети Земля стало синонімом ядерного колапсу. Жахливі наслідки аварії на ЧАЕС світ відчуває і сьогодні.

31 рік тому тисячі  кременчуцьких родин на ліквідацію наслідків катастрофи відправили своїх чоловіків, синів, братів. Ми низько схиляємо голови перед пам’яттю тих, хто загинув, хто помер від хвороб, кого забрав мирний атом.  

Володимир Пелипенко наголосив, що міська влада постійно знаходиться у діалозі з чорнобильськими громадськими організаціями і робитиме все максимально можливе, щоб допомагати їм вирішувати проблеми та допомагати цій категорії громадян.

Панахиду за загиблими від «мирного атому» відслужив настоятель Свято-Миколаївського собору отець Володимир Макогон.

 

Перед присутніми на мітингу також виступили голова Кременчуцької міськрайонної організації інвалідів «Союз Чорнобиль України» Олександр Мамедов і голова чорнобильсько-афганського союзу Кременчука Володимир Павлов.

У своїх промовах вони згадали події далекого 1986 року та героїзм людей, які брали участь у ліквідації цієї техногенної катастрофи, а також торкнулися проблем, з якими доводиться стикатися чорнобильцям.

На завершення мітингу всі присутні поклали квіти до пам’ятного знака «Жертвам Чорнобиля».  

Читайте також: Сьогодні виповнюється 31 рік з моменту Чорнобильської трагедії

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Поет, співак та художник: Кременчук вшанував пам'ять Тараса Григоровича Шевченка. ФОТОрепортаж 1306 0
Кременчуцький майстер, відомий на всю країну: коваль Геннадій Сметанко з виставкою в Кривому Розі. ФОТО 1981 0
Дитячі посмішки, спів і танці – найкращий подарунок: як в МПК вітали жінок з 8 Березня. ФОТОрепортаж 2549 0