Новини з 1996 року

У Кременчуці все-таки збудують сонячну електростанцію, або Чому в нас дорожчає електроенергія

Олександр Курилов 01 червня 2020 11:10 182 0

У Кременчуці, поруч зі Свіштовським кладовищем, таки з'явиться велика сонячна електростанція, зразка такої, що є сьогодні під Новими Санжарами – поле сонячних батарей, потужність якого має скласти 70 мегават.

Й це відомий бізнес-проект, за яким стоїть наш нардеп Юрій Шаповалов і який втілюється у нашому місті з осені 2018 року.

Мова в цьому випадку про долю великої земельної ділянки, площею 160 гектарів, що знаходиться між нафтопереробним заводом та Молодіжним. Тут раніше наші депутати міськради закопували мільйони – намагалися створити індустріальний парк.

Натомість тепер замість парку буде бізнес-проект з сонячних батарей.  

А про те, що проект цей відновлено, - повідомляють у нашому міськвиконкомі.

За тим, що планується зробити, –  міський голова Віталій Малецький та його вісім заступників на одному з найближчих своїх  засідань приймуть рішення стосовно надання дозволу на початок будівельних робіт ТОВ «Нове тепло».

Таке рішення «дозволить інвестору продовжити реалізацію проєкту з будівництва сонячної електричної станції 75МВт в Північному промисловому вузлі м. Кременчука».

А далі ж слід сказати, що насправді сьогодні через такі бізнес-проекти дорожчає електрична енергія, причому дорожчає постійно.

Й мова тут про бізнес – за один кіловат електрики, яку вироблено на такій сонячній електростанції, держава платить її власнику 4,25 гривні за кіловат (без ПДВ), при тому, що вартість електрики для побутових споживачів – 1,68 гривень.

З того, що є сьогодні в Україні, – держава винна виробникам електроенергії за зеленим тарифом 42 мільярди гривень й з чого погашати різницю між тарифами – не знає ніхто.

І ця криза сьогодні поглиблюється, бо виробництво дорогої електрики збільшується, натомість виробництво дешевої електроенергії на тих же атомних електростанціях зменшується й поки що жодного рішення проблеми уряд не оприлюднив.

Цікаво, що такої кризи в тій же Європі з її відновлювальною енергією – немає.

Причина – там немає фіксованих цін на електрику з сонячних електростанцій, але є аукціони, на яких кожен виробник електричної енергії намагається її продати, в тім числі і за рахунок зменшення ціни.

Останнє, про що слід додати, - це про нашого нардепа. Й мова йде про те, що це його другий енергетичний проект.

За першим - теж була електрика, тобто її виробництво на Деївському звалищі, за наслідками якого з Кременчука було вигнано німецького інвестора Йорга Майснера, який все починав, але залишився у нашому місті без нічого.

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Посол Словаччини, модерн, романтика і містика: у Кременчуці відкрили Міжнародну виставку. ФОТОрепортаж 236 0
Різнокольорові голуби та пухнасті кошенята: у Кременчуці відбулася виставка домашніх тварин. ФОТО 638 0
Бонус від Кременчуцького льотного коледжу: захоплюючі польоти над Дніпром, які вразили містян. ФОТО 491 0