Новини з 1996 року

У Кременчуці всі громадські заклади та місця повинні бути доступні для людей з інвалідністю

Іона Харченко 21 травня 2019 17:30 164 0

У нових ДБН «Інклюзивність будівель і споруд» введено обов’язкове влаштування доступного простору для людей з інвалідністю та інших маломобільних груп у всіх нових і реконструйованих закладах харчування: ресторанах, кафе, піцеріях, бістро тощо. Норми діють з 1 квітня цього року. Про це повідомляє прес-служба Мінрегіонрозвитку.

«Усі громадські заклади та місця мають бути доступними для кожного, в тому числі для людей з інвалідністю та інших маломобільних груп. Ресторани, кафе та інші заклади харчування – не виняток. Досі багато таких закладів банально не мають пандуса на вході, вже не кажучи про спеціальні туалетні кімнати чи меню зі шрифтом Брайля. Так не має бути! Тому в нових ДБН щодо інклюзивності введені конкретні обов’язкові вимоги щодо влаштування безбар’єрного простору в закладах харчування», – сказав заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Лев Парцхаладзе.

Згідно з новими ДБН, місця для осіб з інвалідністю в закладах харчування повинні розміщуватися для їх зручності – поблизу входу, а не в прохідній зоні. Доступ до будівель і приміщень має бути забезпечений пандусами/підйомниками чи ліфтами. Крім того, мають бути доступні туалетні кімнати.

«У нових ДБН наведено чіткі приклади з розрахунками щодо правильного облаштування доступних зон обслуговування та відстаней між столиками», – йдеться в повідомленні.

 

 

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Поет, співак та художник: Кременчук вшанував пам'ять Тараса Григоровича Шевченка. ФОТОрепортаж 1251 0
Кременчуцький майстер, відомий на всю країну: коваль Геннадій Сметанко з виставкою в Кривому Розі. ФОТО 1918 0
Дитячі посмішки, спів і танці – найкращий подарунок: як в МПК вітали жінок з 8 Березня. ФОТОрепортаж 2439 0