Новини з 1996 року

У Кременчуці вирішили перейти на електронні квитки. Тільки у тролейбусах й не раніше чим через рік

Олександр Курилов 25 листопад 2018 09:46 526 0

Міський голова Кременчука Віталій Малецький та директор КП «Кременчуцьке тролейбусне управління» Олександр Вертюх підписали тристоронній Меморандум з керівником групи інноваційних рішень компанії «VISA» про запровадження в тролейбусах електронних квитків.

Підписання відбувалося без ЗМІ й жодних подробиць з того, що планується втілити в життя, не оприлюднюється.

Відомо лише, що такий електронний квиток стосуватиметься  тільки нових тролейбусів і в іншому громадському транспорті – маршрутних таксі - запроваджуватися не буде.

З того, що оприлюднено, – мер Кременчука підписав лише меморандум, який є просто заявою про майбутнє. Однак такого може й не бути.

Бо за всім цим стоїть питання коштів. Для того, аби система електронного квитка в міських тролейбусах запрацювала, потрібно «майже нічого». Й перше, без чого не обійтися, – це мають бути зроблені електронні квитки у формі звичайних банківських карток.

Таких квитків «Віза» має зробити за кількістю пасажирів, які користуються тролейбусами, – не менше ніж сто тисяч штук. Вартість кожної  такої картки, наприклад, у Києві – 40 гривень, у Харкові – 30 грн.

А потім ці квитки потрібно буде оплатити з міського бюджету, бо більшість пасажирів у тролейбусах – пенсіонери.

Далі на всіх зупинках тролейбуса слід ставити автомати поповнення цих електронних квитків й у кожен тролейбус – спеціальні валідатори, не менше п"яти. 

Загальна вартість цієї програми, яка стосуватиметься тільки тролейбусів, коштуватиме не менше 10 мільйонів гривень. І зрозуміло, що наступним буде питання – наскільки все це вигідно для міста й для Кременчуцького тролейбусного управління й чому цю ж програму не втілити одразу в маршрутках?

А відповідь на це запитання, слід так розуміти, сьогодні міський голова Кременчука ще не знає.

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись