Новини з 1996 року

У Кременчуці виправдали мотоцикліста, який «під наркотиками» тікав від копів

Артем Кузьменко 04 лютого 2021 10:55 230 0

Через помилку, якої допустилися патрульні під час складання протоколу, чоловік уник штрафу – 10 200 гривень. До того ж він довів, що в день правопорушення не знаходився під дією заборонених речовин.

28 січня в Крюківському райсуді розглянули адміністративний матеріал, який надійшов з батальйону патрульної поліції Кременчука. Притягуваного до відповідальності звинувачують у порушенні ч. 1 ст. 130 КУпАП (керування ТЗ в стані сп’яніння) та ст. 122 КУпАП (невиконання вимоги працівника поліції).

На кременчужанина виписали два протоколи о 11:30 29 жовтня. Сама подія сталася на вул. Суворова, 10/2. Чоловік за кермом мотоцикла Kawasaki ZX600R проігнорував вимогу поліції зупинитися й поїхав далі, тому за ним влаштували гонитву. Його не злякали навіть «мигалки» та гучномовець, але протиправні дії вдалося зупинити шляхом блокування його транспорту автомобілем патрульних.

Під час спілкування з утікачем, встановили, що він знаходиться в стані наркотичного сп’яніння: його зіниці були звужені та не реагували на світло, пальці рук тремтіли, обличчя було неприродно блідим, а поведінка не відповідала обставинам.

Відповідно до версії правоохоронців, порушник відмовився від проходження медичного огляду в нарколога, що є причиною виписання протоколу за ч. 1 ст. 130 КУпАП.

Сам водій мотоцикла не з’явився на судове засідання, але справи, передбачені ст. 122 та ст. 130 КУпАП, передбачають розгляд за відсутності притягуваного до відповідальності.

Суддя Іван Дядечко переглянув відеозапис з нагрудної камери одного з патрульних. На ньому видно, що за чоловіком гналися аж до його будинку. Вже біля воріт він просив зайти додому, щоб взяти мобільний телефон, зателефонувати адвокату та поїхати до наркодиспансеру. Але в такому проханні йому відмовили та покликали двох свідків.

При свідках у чоловіка спитали, чи погоджується він пройти огляд, і він знову погодився, але він хоче зайти додому, щоб зателефонувати правозахиснику, в чому йому знову-таки відмовили.

Тобто фактично кременчужанин не відмовлявся від проходження огляду. До того ж він надав довідку про те, що «порушник» 29 жовтня не перебував під дією наркотичних засобів.

Тому провадження у справі закрили за відсутністю події та складу адміністративного правопорушення.

Сама постанова – за посиланням.

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

У Кременчуці нагородили учасників конкурсу художніх робіт, присвячених пожежній безпеці. ФОТОрепротаж 844 0
«Той, хто створював обличчя Кременчука»: відкрилася виставка картин Миколи Анісімова. ФОТОрепортаж 1273 0
У Кременчуці нагородили воїнів-добровольців, ветеранів російсько-української війни. ФОТОрепортаж 1729 0