Новини з 1996 року

У Кременчуці викрили велику схему з розповсюдження «паленої» горілки. Поставляли в генделики?

Артем Кузьменко 28 жовтня 2020 14:45 415 0

Обвинувачений закупив горілки та спирту майже на 100 000 гривень і протягом трьох тижнів перепродував великі ємності з алкоголем іншим людям. Зазвичай пересічні «споживачі» не купують для себе п’ятилітрові бутилі або десятилітрові тетра-паки, тому цілком можливо, що безакцизну горілку купували недобросовісні власники закладів-наливайок.

Минулої середи, 21 жовтня, в Автозаводському районному суді Кременчука розглянули кримінальне провадження, в якому до відповідальності притягують раніше не судимого тимчасово безробітного кременчужанина, який порушив ч. 1 ст. 204 КК України (незаконне виготовлення, зберігання, збут або транспортування з метою збуту підакцизних товарів).

Під час досудового розслідування встановили, що в період з 4 до 25 серпня цього року підсудний зберігав, перевозив та продавав незаконно виготовлені алкогольні напої та етиловий спирт.

Отже, все почалося з того, що 4 серпня чоловік в інтернеті купив:

  • 150 пластикових пляшок об’ємом 5 літрів (130 грн за одну пляшку);
  • 310 тетра-пакетів об’ємом 10 літрів (вартість однієї упаковки – 250 грн);
  • 5 пляшок етилового спирту об’ємом 5 літрів (250 грн за пляшку).

За всю партію він перерахував на банківську картку продавця 98 250 гривень. Товар отримав уже 6 серпня. Хто продавець – слідство не встановило.

Кременчужанин все продумав – він орендував нежитлові приміщення, розміщення яких приховали за позначкою «АДРЕСА_2», де сховав одну частину безакцизного алкоголю, а другу – перевіз до гаража, який розташований аж у Полтаві.

Перша вдала для обвинуваченого угода сталася 9 серпня. Адресу й дані покупця приховали, але зазначили, що злочинець продав йому три п’ятилітрові пляшки горілки й дві п’ятилітрові пляшки спирту, за що отримав 1 080 гривень.

Наступний акт збуту був 13 серпня. Клієнт той самий, проданий товар і кількість вторгованих грошей не відрізняються від акта збуту 9 серпня.

Вже 17 серпня кременчужанин продав ще одній людині 4 тетра-пакети об’ємом 10 літрів та одну пластикову пляшку з горілкою об’ємом 5 літрів, сума виторгу – 1 360 гривень.

Знову ж таки з цим самим покупцем вони зустрілися ще 21 серпня. Клієнт купив 3 тетра-пакети об’ємом 10 літрів, за які віддав 900 гривень.

Всього за час незаконної діяльності підсудний продав 105 літрів алкоголю й 20 літрів етилового спирту, за що отримав 4 420 гривень. Решту незаконного товару він не встиг реалізувати, хоча його залишилось ще багато. 25 серпня працівники податкової інспекції Полтавщини вилучили горілку та спирт, після чого почалися слідчі дії.

Криміналістичний експерт дослідив рідину з бутилів та упаковок і встановив, що в ній була підвищена лужність та занижена міцність.

Крім визнання своєї вини в підготовчому судовому засіданні, кременчужанин уклав з прокурором угоду, в якій зобов’язався беззастережно визнати обвинувачення в обсязі підозри в провадженні.

Суддя Андрій Малтиз призначив покарання розповсюджувачу фальсифікату – 85 000 гривень штрафу. Всю горілку та спирт постановили знищити.

Чоловік, якого засудили, крім штрафу, має заплатити 1 307,60 гривень за залучення експерта.


Вирок набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги вирок, якщо він не скасований, набирає законної сили після ухвалення рішення судом апеляційної інстанції.

На вирок може бути подана апеляційна скарга до Полтавського апеляційного суду через Автозаводський районний суд м. Кременчука Полтавської області протягом 30 днів з дня його проголошення.


Повну версію вироку опублікували на сайті Єдиного держреєстру судових рішень.

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

У Кременчуці відомий художник представив одразу 160 робіт: від смаколиків до філософії. ФОТОрепортаж 471 0
Кременчук став містом, в якому Україна та Казахстан міцно закріпили свої відносини. ФОТОрепортаж 753 0
Яким ти був, Кременчук? Фотографії старого міста, якого ми не знали. ФОТО 933 0