Новини з 1996 року

У Кременчуці війни адептів комуністичного суботника. Мер Малецький з Азаровим проти «активістів»

Олександр Курилов 19 квітня 2019 14:02 559 0

Міський голова Кременчука Віталій Малецький та нардеп Шаповалов проведуть, як і було намічено, в день тиші перед виборами  Президента – завтра, 20 квітня, суботник.

На цьому суботнику його учасникам за традицією даватимуть по пляшці горілки на чотирьох.

Однак спочатку люди мають зробити роботу управляючих компаній, саме ту, яку вони вже оплатили в рахунках за ексвитрати.

Це відомі кременчуцькі страждання по днях комуністичної праці, які тривають у нашому місті вже 102 роки поспіль і результативність яких наближена до нуля.

Зміст страждань такий.

Мер Кременчука, нардеп Шаповалов та громадські активісти, всі й без винятку, наполегливо виступають за проведення в місті дня безкоштовної праці за горілку.

Єдина різниця між усіма борцями – це дата в проведені цього свята комунізму.

Тож якщо Віталій Малецький наполягає, що воно обов’язково має пройти саме завтра, бо вже все доставлено в мікрорайони – інструменти, випивка та закуска, то його опоненти проти такого.

На їх думку, такі суботники не можуть проходити напередодні виборів, бо це агітація.

Насправді ж, зазначають у міського голови, це не так.

Бо по суті, й тут слід погодитися, нашого градоначальника, як і нардепа Шаповалова, вибори Президента цікавлять, але вони вже майже в минулому.

Натомість вибори, які відбудуться навесні 2020 року, коли ми обиратимемо міського голову та депутатів, включно з народним депутатом, їх цікавлять більше.

Із цього приводу вже секретар міськради Юрій Гриценко оприлюднив свою відповідь активістам, у якій він пояснює, чому ніхто й нічого міняти в Кременчуці не буде.

І головних тез у цій відповіді дві.

Перша – суботники в нас офіційно визначені двома документами.

Один із них – Указ Президента України Кучми від 2008 року. А другий – це розпорядження Прем’єр-Міністра України Миколи Азарова від 2010 року.

І Микола Янович, який уже, правда, давно в Росії, розпорядився, щоб у цей день (у Кременчуці теж) відбувалося таке: «Заходи з ліквідації несанкціонованих сміттєзвалищ, побутових  та інших відходів,  прибирання та приведення у належний санітарний стан прибудинкових територій, парків, скверів, дитячих, спортивних та господарських майданчиків, місць для вигулу домашніх тварин (собак), кладовищ, братських могил, меморіальних комплексів та   місць   почесних   поховань,   вулиць,  доріг,  тротуарів  та велосипедних  доріжок,  зупинок  міського  транспорту,   а   також очищення  від  сміття  берегів  водойм».

Загалом, цікаво дивитися на суперечки місцевих адептів ленінського суботника мера, нардепа, їх прихильників і таких же – супротивників.

І слід сказати, що найбільш виважено вчинили на ПАТ «КВБЗ», де все прибирання провели тиждень тому, щоб не пустити в мікрорайон Раківка ні міського голову, ні нардепа Шаповалова.

Але, здається, що суботники в нашому місті ще будуть як мінімум років сто.

А припиняться вони, коли кожен зрозуміє, що таке «свято праці» за випивку та закуску нічого не дає.

Навпаки, той, хто прибирає місто один чи два рази на рік, дозволяє собі в усі інші дні безбожно викидати сміття поза урною й думка людини при цьому одна: я після всіх прибирав, то й після мене теж приберуть.

Гірше, що місцеві адепти суботників у психології людини розбираються погано й про це не думають.  

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Поет, співак та художник: Кременчук вшанував пам'ять Тараса Григоровича Шевченка. ФОТОрепортаж 1246 0
Кременчуцький майстер, відомий на всю країну: коваль Геннадій Сметанко з виставкою в Кривому Розі. ФОТО 1911 0
Дитячі посмішки, спів і танці – найкращий подарунок: як в МПК вітали жінок з 8 Березня. ФОТОрепортаж 2431 0