Новини з 1996 року

У Кременчуці відзначають 75-ту річницю подвигу народних ополченців

Віктор Крук 09 серпня 2016 14:30 755 0

Сьогодні кременчужани відзначають славетну дату в історії свого міста - 75-річчя подвигу кременчуцьких ополченців, які у далекому 1941 році першими вступили в героїчний бій з німецько-фашистським загарбником. Погано озброєні ополченці, майже всі без військової підготовки, протягом 5-ти днів вели оборонні бої за Крюків, не даючи гітлерівським військам миттєво захопити Кременчук.

Із нагоди річниці цих боїв поблизу Братської могили ополченців на Гострій могилі відбувся урочистий захід, участь в якому взяли представники міської влади та районної ради, ветерани Другої Світової війни, нащадки кременчуцьких ополченців, трудові колективи Кременчука та пересічні кременчужани.

З історичною довідкою про ті далекі дні учасникам урочистостей розповів історик-краєзнавець, громадський діяч В’ячеслав Івушкін. Історія героїчної битви за сучасне правобережжя Кременчука свідчить про те, що дві третини воїнів Кременчуцької дивізії полягло в околицях Крюкова та під час вуличних боїв у місті. Ціною великих втрат ополченці не тільки змогли зупи­нити ворога, а й перейти у наступ та відкинути противника до села Онуфріївка і станції Павлиш. Під час цього бою бійці знищили до 300 гітле­рівців і підбили 4 танки, захопили 2 танкових та 6 ручних кулеметів, 1 міномет, засоби зв’язку. Вранці 9-го серпня німецькі війська перейшли у наступ. Під шквальним вогнем противника ополченці змушені були відступити.

На знак вічної пам’яті до обеліска на Гострій могилі були покладені живі квіти від ветеранів Другої світової війни, від депутатів обласної та міської ради, кременчужан та правнуків солдатів Другої світової війни.

Теги: 2971

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Видри, кролики, качки, голуби... У Кременчуці провели виставку тварин. ФОТОрепортаж 202 0
У кременчуцькому музеї відкрилася виставка, яку присвятили життю міста на Дніпрі. ФОТО 329 0
"Від минулого до майбутнього": у галереї Кременчука представили чудову виставку. ФОТО 284 0