Новини з 1996 року

У Кременчуці відкрилися прекрасні живописні виставки. ФОТО

Іона Харченко 20 липня 2019 14:55 988 0

Учора, 19 липня, в Кременчуцькій міській художній галереї, розташованій на вулиці Коцюбинського, 4, презентували дві прекрасні виставки.

 

 

У великій залі галереї відкрилася ювілейна персональна виставка гостя з Полтавщини - селища Великий Перевіз – Віктора Цапка. Живописні роботи художника об’єднані однією назвою – «Борітеся – поборете!»

 

 

Тож те, що зробив та написав митець, його широка душа, його сміливий пензель, а це ціла антологія українського живопису, можуть побачити всі бажаючі у великій залі міської галереї.

 

 

Полотна розкривають усю українську душу. Адже вони написані прекрасним колористом - це монументальні композиції, сміливий колір.

 

 

«Це поет і художник із серцем Мамая. Він веде свою боротьбу. Боротьбу не на війні, його боротьба на ниві духовних цінностей. І я переконана, що він її виграє, тому що з такою силою, з таким талантом він зображає ті скрипучі кринички, ті застиглі копиці сіна або неймовірні карпатські краєвиди. Все промовляє до нас саме нашою рідною мовою», – сказала директорка міської художньої галереї Оксана Бойко.

Крім того, як з’ясувалося, нещодавно Віктор Цапко презентував і поетичну збірку.

 

 

Також учора в малому залі презентували ще дві персональні виставки родинного характеру – живопис Наталі Мкртчян та вишивку хрестиком Тетяни Мкртчян.

 

 

Як сказала Оксана Бойко, поки пані Наталя мережить мазочками, її мама, одна з найближчих людей, які  живуть поруч, надихають, підтримують і люблять, пані Тетяна мережить хрестиком.

 

 

Відвідувачі галереї можуть звернути увагу, що на кожній картині якась надзвичайна цифра стоїть. Наприклад, 150 280. Виявляється, це стільки хрестиків на ній.   

На виставці представлені 64 вишиті картини. Тетяна Мкртчян створює неймовірної краси полотна.

 

 

Як зазначила Оксана Бойко, Книга рекордів України готова внести як особистий рекорд пані Тетяни Мкртчян за найбільшу кількість вишитих хрестиків у картинах.

 

 

На заході митців нагородили грамотами за особистий внесок у розвиток і популяризацію сучасного мистецтва та високий професіоналізм.

 

 

Що стосується Наталі Мкртчян, то вона малює все життя, але в Кременчуцькій міській художній галереї її полотна виставляються вперше. Художниця йшла до цього дуже багато років. Тож у малій залі представлені не всі картини, які Наталя хотіла показати. Адже їх дуже багато.

 

 

Вона навчалася в Кременчуцькій міській художній школі, а її вчителем був сам Володимир Дружко. Після цього жінка викладала, вела курси для діток. На сьогодні Наталя є заступником директора Міждержавного інституту україно-казахських відносин імені Назарбаєва. Крім того, її роботи виставляються на міжнародних виставках.

 

 

Нагадаємо, Кременчуцька міська художня галерея входить до переліку державних музеїв, у яких зберігаються музейні колекції та музейні предмети, що є державною власністю та належать до державної частини Музейного фонду України.

 

 

Тож митці, які презентували свої роботи на цих персональних виставках, передали по одній своїй роботі до музею галереї. А ще Тетяна Мкртчян зробила презент відвідувачам заходу, подарувавши їм свої вишивки.

 

 

Працюватимуть виставки до 11 серпня. Тож усі бажаючі отримати задоволення та натхнення зможуть побачити неймовірно прекрасні роботи майстрів своєї справи.

 

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Зі смолоскипами та з Україною в серці: у Кременчуці відбувся святковий автопробіг. ФОТОрепортаж 460 0
Кременчужанам нагадали про подвиг ветеранів, які боролися за наше місто проти нацистів. ФОТОрепортаж 1189 0
Фестиваль краси та грації: кременчуцька виставка-ярмарок зібрала тисячі відвідувачів. ФОТО 887 0