Новини з 1996 року

У Кременчуці відкрилась виставка-пам’ять Анатолія Дяченка. ФОТО

Ксенія Омельченко 05 березня 2018 16:27 1029 0

Сьогодні, 5 березня, у Кременчуцькій міській художній галереї відбулося відкриття виставки пам’яті художника Анатолія Дяченка.

Рік тому митець пішов з життя. У різнобарв’ї сучасних майстрів він яскраво виділявся високою майстерністю гравера і безпрецедентною відданістю справі викладання. 

З листа Народного художника України, лауреата Державної премії ім.Т.Г. Шевченка, Василя Лопати до свого друга:

«Анатолій, здається, може все, володіє всіма матеріалами та техніками: олія, темпера, гуаш, гравюра. Якщо до цього додати, що йому підкорюються енкаустика та якась ним придумана техніка, то можна тільки дивуватися діапазону професійних можливостей цього скромного художника…» 

 

 

І дійсно, роботи у художника різні. Так, у великій залі галереї представлені і гравюри на пластику та з використанням воску, і ліногравюри, й олійні полотна, та навіть серія гуашевих ескізів і різьблень - ілюстрацій твору Івана Котляревського «Енеїда».

 

 

Крім того, рідні кременчуцького художника з родинного архіву представили унікальні видання, статті, фото, авторські вітальні листівки, ескізи розпису церкви та останні твори Анатолія Дяченка.

Та побачити в галереї можна роботи не тільки самого майстра, але й цілої плеяди його учнів, які сьогодні пов'язали своє життя з творчістю. Хтось викладає в художній школі, хтось - в університеті чи має власну гончарню, фотографує, розробляє макети книжок… Хтось живе в Кременчуці, Полтаві, Києві, Харкові, Дніпропетровську, а хтось далеко за межами України продовжує свій творчий шлях.

 

 

Так, гості виставки можуть ознайомитися з кращими роботами Дмитра Короля, Шелест Антоніни, Мирошниченко Віолетти, Метель Тетяни, Кучера Романа, Гольберг Яни, Клюс Вікторії, Стружко Катерини, Макарової Інги, Мирошниченко Анни, Пеліпас Олени, Томенко Наталії, Довгопол Єгора, Юргелі Валентини.

Зауважимо, що майже всі роботи виконані в різних техніках і жанрах:  від живопису до кераміки та вишивки бісером.
 

Експозиція відкрита щодня, з 10.00 до 16.30, крім п’ятниці та суботи.
Адреса: м.Кременчук, вул. Коцюбинського, 4.

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

У Кременчуці з’явилася нова фотозона, створена силами 25 художників. ФОТО 643 0
25 професійних художників та аматорів створюють графіті у Кременчуці. ФОТОрепортаж 840 0
Велике свято для малечі. У Кременчуці відзначили Міжнародний День захисту дітей. ФОТОрепортаж 1200 0