Новини з 1996 року

У Кременчуці тарифи на теплопостачання скасують через порушення в їх прийнятті?

Олександр Курилов 18 листопад 2016 12:34 1629 0

Визначені у Кременчуці тарифи вартості опалення, які  затверджені комунальним підприємством «Теплоенерго», незаконні,  й, швидше за все, є пряма можливість їх скасування.

Головна причина визначення незаконності – під час їх затвердження не було «відкритих слухань щодо цін/тарифів у сферах постачання електричної енергії, природного газу, теплопостачання, з централізованого опалення та централізованого постачання гарячої води, централізованого питного водопостачання та водовідведення», як це визначено Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг.

Проводити такі слухання мала комісія з представників міської влади та підприємств постачальників.

Це депутат Кременчуцької міської ради Олександр Кальченко, який учора побував у комунальному підприємстві КП «Теплоенерго»,  прийшов до такого висновку.

А висновок у цій справі -  простий. Якщо порушено порядок затвердження тарифів, визначений постановою НКРЕП у відповідності до закону України «Про особливості доступу до інформації у сферах постачання електричної енергії, природного газу, теплопостачання, централізованого постачання гарячої води, централізованого питного водопостачання та водовідведення» й Указу Президента України з цього ж приводу, то самі  комунальні тарифи встановлено з порушенням закону – без належного обговорення.

Таке обговорення мало бути організоване в Інтернеті, а разом з цим мали б бути оприлюднені всі витрати, пропозиції й усе інше, що пов’язується зі словосполученням «відкриті слухання».

Про що слід додати – перебуваючи у кабінетах керівників комунального підприємства «Теплоенерго», депутат міськради Кальченко говорив про незаконність встановлення тарифів саме цим підприємством.

Однак цю постанову не виконав ніхто з постачальників: ні  «Теплоенерго», ні ПАТ «Полтаваобленерго», ні «Кременчукводоканал». Тобто картина із законністю встановлених ними тарифів на послуги - плачевна.

Звідси й питання: хто перший подасть у суд на кременчуцьких комунальників, аби ті виправили ситуацію?

До цього з такою ініціативою по міській владі пройшлася депутат Гордєєва. Вона через суд довела, що витрати міськвиконкому, зокрема на ті ж планшети та комп’ютери для чиновників,  які не було вчасно оприлюднено, визнано судами незаконними.

А після цього нашому міськвиконкому, зокрема міському голові Малецькому, який це рішення суду проігнорував, – уже загрожує звинувачення в корупції.

Нинішня ситуація – аналогічна.

 

 

Теги: Комунальні тарифиЕкономіка Кременчука

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

У Кременчуці нагородили учасників конкурсу художніх робіт, присвячених пожежній безпеці. ФОТОрепротаж 575 0
«Той, хто створював обличчя Кременчука»: відкрилася виставка картин Миколи Анісімова. ФОТОрепортаж 974 0
У Кременчуці нагородили воїнів-добровольців, ветеранів російсько-української війни. ФОТОрепортаж 1428 0