Новини з 1996 року

У Кременчуці судили чоловіка, що обчистив будинок. Виніс всю техніку

Валерія Макряшина 05 вересня 2018 12:27 554 0

Днями Автозаводський районний суд м. Кременчука на чолі із суддею Олександром Гусачем розглянув на відкритому судовому засіданні кримінальне провадження по обвинуваченню раніше не судимого громадянина, мешканця Кременчука у вчиненні ним правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 185 Кримінального кодексу України (крадіжка з проникненням).

Згідно з протоколом, 19 червня 2018 року, близько 03.00, чоловік, перебуваючи на території чужого домоволодіння, розбив шибку вікна, проник у будинок і таємно викрав звідти холодильник «Атлант» вартістю 6715,09 грн, телевізор «Самсунг» вартістю 633,33 грн, тепловентилятор «Сенсей» вартістю 102 грн, обігрівач конвекторний «Елемент» вартістю 548,67 грн, самовар електричний з неіржавіючої сталі, радянського виробництва вартістю 250 грн, газову плиту «Гефест» вартістю 5325 грн.

Після цього обвинувачений зник і викраденим майном розпорядився на власний розсуд, чим спричинив потерпілій стороні матеріальної шкоди на загальну суму 13 574, 09 гривень.

У суді свою вину в скоєнні інкримінованого йому кримінального правопорушення чоловік визнав повністю, пояснивши про обставини, що відповідають вступній частині вироку.

З урахуванням вище викладеного, суд прийшов до висновку, що для виправлення та перевиховання обвинуваченого й задля попередження нових кримінальних правопорушень йому має бути призначене необхідне й достатнє покарання у вигляді позбавлення волі. Однак, виходячи із встановлених обставин, ставлення обвинуваченого до скоєного, суд прийшов до висновку про можливість його виправлення без відбування покарання.

Разом з цим потерпіла заявила цивільний позов, яким вона просила стягнути з обвинуваченого 57 780,28 грн матеріальної шкоди та 57 780,28 грн - моральної.

Судовим розглядом доведено, що обвинуваченим викрадено речей потерпілої на загальну суму 13 574, 09 гривень. Крім того, під час здійснення злочину обвинувачений пошкодив і майно потерпілої - міжкімнатні та вхідні двері, а також огорожі із сіткою на загальну суму 6263,75 грн.

Тож суд завважав, що матеріальна шкода, вказана в позові, підлягає частковому стягненню - в розмірі 19 837,84 грн. З урахуванням викладеного, виходячи із засад розумності, виваженості та справедливості, цивільний позов у частині стягнення моральних збитків суд задовольнив частково й постановив стягнути з обвинуваченого на користь потерпілої 5000 грн, відмовивши в іншій частині вимог.

Обвинуваченого суд визнав винним у вчиненні кримінального правопорушення й встановив йому іспитовий строк - 1 рік 6 місяців.

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

У Кременчуці нагородили учасників конкурсу художніх робіт, присвячених пожежній безпеці. ФОТОрепротаж 2897 0
«Той, хто створював обличчя Кременчука»: відкрилася виставка картин Миколи Анісімова. ФОТОрепортаж 3370 0
У Кременчуці нагородили воїнів-добровольців, ветеранів російсько-української війни. ФОТОрепортаж 3817 0