Please enable JavaScript!
Bitte aktiviere JavaScript!
S'il vous plaît activer JavaScript!
Por favor,activa el JavaScript!
antiblock.org

Новини з 1996 року

У Кременчуці створять реєстр громади міста, але вже зараз виявили проблеми

Андрій Михайленко 05 лютого 2016 13:47 2543 0

У місті має незабаром з'явитися реєстр територіальної громади Кременчука, через який будуть здійснювати реєстрацію осіб, які проживають на території міста. Ведення реєстру хочуть передати Автозаводській та Крюківській райадміністраціям. Про все це стало відомо сьогодні під час круглого столу у виконкомі, куди було запрошено представників ЦНАП, керуючих компаній, міграційної служби, реєстраторів та ін.

Причиною такої зустрічі є передача найближчим часом органам місцевого самоврядування повноважень паспортних столів (Державна міграційна служба. - Ред.), що випливає зі змісту нової статті 37-1 Закону  України "Про місцеве самоврядування", яка має назву "Повноваження у сфері реєстрації проживання фізичних осіб".

Відтепер виконавчий орган міської ради буде здійснювати реєстрацію, зняття з реєстрації місця проживання особи на території міста (згідно зі статтею 3 Закону України "Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні", в новій редакції).

З прикінцевих положень та перехідних положень Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо розширення повноважень органів місцевого самоврядування та оптимізації надання адміністративних послуг" слідує, що "червоною" датою в питанні створення реєстру територіальної громади є 4 квітня цього року. 

До 4 квітня окремий виконавчий орган міської ради з питань реєстрації фізосіб має отримати картотеки від житлово-експлуатаційних організацій, керуючих компаній, ОСББ та Державної міграційної служби.

Як з'ясувалосяь під час круглого столу, таких картотек у паперовому вигляді буде дуже багато. Наприклад, тільки представники "Житлорембудсервісу" пояснили, що ними ведеться облік орієнтовно по 47 тис. квартир та 90 000 осіб. Усе це у вигляді карток розташовується у металевих шафах площею 40 кв.м. Зі слів працівників керуючої компанії, такі картотеки дозволяють щорічно  видавати населенню 50 тис. довідок

Підтягнути до електронної бази реєстру тергромади міста  тільки вказаних паперових масивів вимагатиме значної кількості людських та часових ресурсів. А часу до 4 квітня залишається не так багато. При цьому представники керуючих компаній не проявили жодного інтересу надати свої електронні бази даних. Той же "Житлорембудсервіс", згідно з угодою, користується масивом даних фірми "ВАС".

Дещо простіше підтягнути дані до реєстру громади можна буде з Державного реєстру виборців, оскільки Закон чітко передбачає передачу електронної бази даних на виборців протягом 10 днів.

Місцевий орган з питань реєстрації,  окрім ведення реєстру територіальної громади міста, також буде обмінюватися даними з Єдиним державним демографічним реєстром.

Ціна можливості обмінюватись даними буде недешевою. Як зазначила очільник Кременчуцького ЦНАПу Тетяна Печериця, одна робоча станція коштуватиме орієнтовно 109 тис. гривень, а вартість одного підключення до Демографічного реєстру - 157 тис. гривень.

У реєстрі громади відображатиметься інформація про родинні зв'язки кожного мешканця міста, тому створити довідку про склад сім'ї не буде проблематично.

У підсумку учасники круглого столу дійшли думки, що формування реєстру територіальної громади є вкрай складним процесом з огляду на оцифрування паперових носіїв керуючих компаній. Керуючий справами виконкому Руслан Шаповалов не виключив, що введення в дію Закону може бути відтерміноване. 

 

 

 

 

 

 

 

 

Теги: Політика КременчукаЖиття КременчукаКомунальні послуги

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

ПРОГРАМА ТЕЛЕПЕРЕДАЧ НА 29 ЛИПНЯ 230 0
Скромний і делікатний художник відкрив у Кременчуці виставку своїх робіт. ФОТО 1091 0
Відпочити у Єгипті й Туреччині виявилося набагато дешевше, ніж на курортах України: порівняння цін 1816 0