Новини з 1996 року

У Кременчуці процвітає “штрафоманія”, а в Полтаві — гуманне ставлення. Чому в нас карають не тих?

Артем Кузьменко 18 травня 2020 12:55 675 0

Трохи про те, як порушникам обмежень у обласному центрі дозволяють зекономити свої кошти в такий непростий час, здавалось би, завдяки очевидним речам — за порушення карантинних умов мають карати керівника, а не підлеглих. А от у Кременчуці ситуація кардинально інша — правоохоронці притягують до відповідальності тих самих підлеглих, натомість керівники залишаються без покарання.

Нещодавно інтернет-видання “Полтавщина” опублікувало матеріал, у якому дослідили судовий реєстр Октябрського суду Полтави і кількість “карантинних” справ, які довелося розглянути одному з суддів. За 2 тижні в суді розглянули 9 справ стосовно водіїв маршрутних таксі, на яких виписали протоколи за порушення умов перевезення.

 

“Упродовж двох тижнів Октябрський райсуд Полтави розглянув 9 “транспортних” протоколів про порушення карантинних обмежень у місті. Суддя Анатолій Савченко не затвердив жодного з них й усі водії уникнули штрафу. Основна причина кожної з відмов — на думку судді, чинне законодавство передбачає відповідальність лише для власників фірм, на які працюють водії, а не самих працівників".

 

Якщо провести паралель із нашим містом, то зараз водіїв і не викликають до суду, адже у нас відмінили режим спецперевезень, а в Полтаві він досі діє. Натомість, коли в нашому місті вже майже два тижні був карантин, 23 березня, на водія маршрутного таксі виписали протокол за порушення умов перевезень. “Програма Плюс” писала про цей випадок. Нагадаємо, тоді до салону маршрутки зайшло більше людей, ніж дозволяв ліміт у 10 пасажирів. Попри прохання водія, ніхто з салону не вийшов. Тоді маршрутка рушила далі відповідно до графіка, а чоловік за кермом викликав патрульних, щоб вони розібралися з цією ситуацією.

Але правоохоронці розібралися по-своєму: водія викликали до суду за порушення карантинних обмежень, і тоді він отримав штраф у 17 тисяч гривень. Покарали водія транспортного засобу, а не керівника підприємства-перевізника.

Тож, як бачимо, кременчужанам не так пощастило з суддями. Так, у нас не так вже часто й штрафують, але, незалежно від результату, лише інколи випливає відмовка про те, що мають карати не працівників будь-якої установи, а керівників. І не важливо, чи це приватний перевізник, чи обмінний пункт, чи магазин.

 

Читайте також: Прийшли, побачили, оштрафували. Мобільні цезарі Кременчука не хочуть розбиратися, хто винен

 

Але все ж штрафи випливають. Наприклад, касира одного з магазинів оштрафували за те, що вона продала каву відвідувачу, чого робити не можна. Знову ж таки, покарали працівника установи, а не керівника.

І скільки така “штрафоманія” від наших патрульних, працівників мобільних груп і суддів продовжуватиметься — невідомо. Хотілося б, щоб у цьому випадку наші правоохоронні органи взяли приклад із обласного центру і почали карати тих, хто відповідає за роботу закладів-порушників.

 

Матеріали по темі:

Слідом за найдорожчою кавою у Кременчуці зафіксували найдорожчу листівку — також за 17 тисяч гривень

Всевладні “мобільники” продовжують фантазувати. Цього разу постраждала законослухняна кременчужанка

Відчули владу: мобільна група склала “карантинний” протокол на магазин за уявну торгівлю

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Час згадати, якими були деякі куточки Кременчука на початку тисячоліття. ФОТО 1153 0
Без ярмарки, але з умовним концертом. У Кременчуці засяяла головна ялинка. ФОТОрепортаж 2152 0
У Кременчуці відомий художник представив одразу 160 робіт: від смаколиків до філософії. ФОТОрепортаж 2770 0