Новини з 1996 року

У КРЕМЕНЧУЦІ ПРОДОВЖУЄ ЗБІЛЬШУВАТИСЬ КІЛЬКІСТЬ БЕЗРОБІТНИХ

Anastasia 13 серпня 2015 11:27 761 0

«Як боротися із безробіттям у місті?» На це питання у Кременчуцькому міськрайонному центрі зайнятості немає відповіді.

Як повідомила начальник відділу по роботі з роботодавцями Тетяна Машаріна, кількість безробітних у Кременчуці у порівнянні з минулими роками невпинно зростає. Частково це можна пояснити тим, що протягом останнього року більшість великих державних підприємств провели значні скорочення. Зокрема чи не найбільш масштабним рейдом було звільнення близько 2500 працівників ПАТ «КСЗ» у січні цього року.

Трохи раніше потерпали від звільнень і працівники ВАТ "КВБЗ", а також ПАТ «АвтоКраз». Така тенденція є логічним наслідком зменшення обсягів виробництва, що свідчить про досягнення кризового піку свого розвитку практично усіх кременчуцьких заводів. Ті ж фахівці, які залишились на своєму робочому місці, або працюють за скороченим днем, або ж лише три-чотири дні на тиждень. Утім де шукати собі роботу спеціалістам складання устаткування та машин і кваліфікованим робітникам з інструментом, яких налічується близько двох тисяч, хоча вакансій лише 292, не зрозуміло.

У цілому станом на 31.07.2015 року у Кременчуці на обліку перебувало 4923 безробітних. Традиційно більшість із них – жінки, натомість чоловіків, які не можуть працевлаштуватися, лише 1868 осіб. Окрім того, левова частка безробітних - це молодь, якій міськрайонний центр зайнятості пропонує тимчасово піти на громадські роботи. Значна кількість безробітних у Кременчуці –  працівники сфери торгівлі та послуг, законодавці, керівники, менеджери та фахівці так званих простих професій. Наразі зрозуміло одне: у місті немає такої кількості робочих місць, аби забезпечити ними усіх скорочених.

Едера Бедьо

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись