У Кременчуці презентували сапборд-клуб і вперше відбулася вітрильна регата. ФОТО

Іона Харченко 29 вересня 2019 15:56 1185 0

Учора, 28 вересня, на День міста в Кременчуці вперше відбулася вітрильна регата. Місцем проведення заходу було обрано фарватер Дніпра в парку «Придніпровський».

Тож  за такою незвичайною подією для нашого міста поспостерігати зібралося багато кременчужан і гостей міста.

Як повідомив організатор регати, в цьому заході участь взяли 21 яхта з: Кременчука, Світловодська та Горішніх Плавнів – і 80 людей в екіпажах.

Того дня також презентували сапборд-клуб. Так, саме вчора вперше в Кременчуці поставили саб-дошки.

А в Україні такий вид спорту та активного відпочинку діє вже більше п’яти років.

Тож учора до Кременчука з’їхалися сапб-бордисти з  Одеси та Києва, були також і кременчужани. Тож серед учасників цього заходу можна було побачити голову федерації серфінгу та чемпіонів із сапб-бордінгу.

«Програмі Плюс» вдалося поспілкуватися з людьми, які, займаючись цим видом спорту, зуміли стати чемпіонами.

«Я вперше взагалі став на дошку від віндсерфінгу та з канойним веслом. Я знав, що є такий вид спорту і хотів спробувати. Тож узяв перше, що потрапило під руки. І це була віндсерфінгова дошка без паруса. Я сам каноїст, майстер спорту. Далі почав розвиватися у цьому виді спорту – чемпіонати України, області, навіть у Євротурі взяв участь. У цьому році брав участь у Євротурі в Ізраїлі в категорії «аматори». Зайняв два перших місця, пройшовши дистанцію чотири та десять кілометрів. Займаюся вже третій рік», – розповів мешканець Чорноморська (Одеська область) Дмитро Єфімов.

Також до нашого міста приїхав киянин, чемпіон України в цьому році Єгор Заманов. Він виграв у хлопця, який був лідером три роки поспіль. Адже його було важко обігнати, але Єгор на довгій дистанції -  близько дев’яти кілометрів – зумів зробити це, вирвавшись на останньому відрізку вперед.

«Я дев’ять років професійно займався академічною греблею, п’ять років у збірній, чемпіон України багаторазовий, призер чемпіонатів світу. На сапб-борд став, бо друг запропонував. Потім нам запропонували взяти участь у змаганнях. Продовжував займатися та вийшов на добрий рівень. Цього року став чемпіоном України, постійно в призерах. Їздив у Францію, щоб взяти участь у чемпіонаті, – був  42 із 250. Думаю в цьому році поїхати знову, постараюся покращити результат»,  – розповів він.