Новини з 1996 року

У Кременчуці представили «Відкрите місто». Сфотографуй яму на дорозі для мера Малецького

Олександр Курилов 08 лютого 2017 13:24 1111 0

У Кременчуці – черговий  прорив у спілкуванні  місцевої влади з виборцями. Заїжджі громадські організації,  які отримали  грант від  фонду «Східна Європа»,  відкривають нові можливості  мешканцям нашого міста для оприлюднення скарг на побутові негаразди, на які комунальники або відреагують, або ні.

Тож якщо люди могли раніше просто зателефонувати на номер 1563 й повідомити у відділ оперативного контролю міськвиконкому  про проблему – відсутність води чи яму на дорозі, в якій ледь не поламав ноги,  то нині у нас нове віяння.

Надалі  можна не телефонувати у виконком, але просто писати все на платформу сайту «Відкрите місто», в якій буде й  Кременчук з картою. На останній можна буде ставити «галочку»  й описати своїми словами про  чергове комунальне нещастя.

У принципі, в Кременчуці  таке вже є – у спеціальному  режимі, аби ніхто не прочитав, у відділ оперативного контролю міськвиконкому можна надсилати електронні повідомлення у Фейсбуку.

Можна також ставити в соціальні мережі повідомлення самому – завдяки репортерам Кременчука до міського голови Малецького ця інформація дійде й дуже швидко.

Але нині  нам пропонують скаржитися на комунальників  по-особливому.

Як саме -  представники фонду «Східна Європа» розповідали  сьогодні у Кременчуці про Інтернет-платформу  з назвою «Відкрите місто».

Зміст «новації»  для влади –  чиновники можуть повідомляти громадянам про те, що відбувається в місті, зокрема про відкриття пункту утилізації батарейок чи оприлюднити на карті місця,  в які можна заходити людям з обмеженими можливостями без проблем.

Зворотний варіант – мешканці теж можуть писати.

Пояснення мера міста Віталія Малецького  – на цю платформу з назвою «Відкрите місто»  можна буде викладати фото звалищ або просто скарги.

Точка зору міського голови на ці скарги – слід до цього підходити обережно, бо буде так, як у Москві, де схожий проект було закрито через неможливість відреагувати на численну кількість нарікань.

Нині  нам пропонують взаємодію  влади з громадою й відтепер до  міських чиновників  можна друкувати свої звернення  безпосередньо на сайті, зразка петицій, зокрема про ями на дорогах або світлофори.

Можна також цю яму сфотографувати й це буде допомога міському голові Віталію Малецькому, бо він один таких негараздів щотижня фотографує не менше тридцяти.

У цьому переліку «відкритості»  Кременчук став 47-им містом, де можна в Інтернеті написати скаргу чиновникам. Утім це ще не означає, що на неї відреагують, а не натиснуть  кнопку «Del»

Нині ж ми вже 47-і, й тут репортер не знає, плакати від цього чи сміятися.

Про що слід додати – відповідати за все буде Асоціація сприяння міжнародному бізнесу та розвитку, як громадська організація.

Запрацює «Відкритий Кременчук» після відповідного рішення виконкому.

До чого тут ями та канави на дорогах чи непрацюючі світлофори до міжнародного бізнесу – на це запитання якщо хто й знає відповідь, то лише міський голова Кременчука.

Нині ж  просто розмови про те, що відкритість має бути, а громадяни таким способом зможуть брати участь у міському житті.

Щодо самих організаторів нового «спілкування»  з «Відкритого міста», то у них теж своє життя, й товариші пішли в ресторан на обід.

Після обіду вони проведуть спеціальний семінар.

Щодо кременчужан, то для них після всього залишиться новий різновид надсилання скарг – по Інтернету.

І міркування тут дуже прості. У людини може бути десять молотків під рукою й може бути з десяток способів повідомляти чиновникам про проблему, яку вони не вирішують.

Але в будь-якому випадку цвях для цих десяти молотків буде лише один.

І скарга тут теж одна, і якщо її не можуть вирішити просто повідомленням по телефону  1563 чи  після оприлюднення, то хто сказав, що все буде зроблено після оприлюднення  на сайті грантової платформи «Відкрите місто»? Тим більше, скільки це «Відкрите місто»  буде існувати – рік чи менше?

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

У кременчуцькому музеї відкрилася виставка, яку присвятили життю міста на Дніпрі. ФОТО 240 0
"Від минулого до майбутнього": у галереї Кременчука представили чудову виставку. ФОТО 196 0
Ритуальні маски та опудало риби-їжака. У Кременчуцькому музеї знайомлять з Ефіопією та Індонезією. ФОТО 410 0