Новини з 1996 року

У Кременчуці повідомляють про різке скорочення безробіття. Або в чому не праві Клавдієва та Калашник

Олександр Курилов 13 грудня 2016 12:40 1303 0

У 2016-у чисельність безробітних у Кременчуці, попри практичну відсутність нових робочих місць, скоротилася вдвічі.

Читайте також: Викладачі Кременчуцького технікуму залізничного транспорту тепер будуть завжди без зарплати?

Натомість, за існуючою тенденцію, кількість безробітних у Кременчуці в 2017 році буде скорочена до нуля й міський центр зайнятості (керівник Віктор Калашник), де нічого не роблять, окрім як записують прізвища безробітних у комп’ютер, доведеться закрити заради економії бюджетних коштів.

Це засідання спеціальної комісії з безробіття у міськвиконкомі Кременчука сьогодні й оприлюднені цифри на ньому.

Тож якщо на початку цього року кількість безробітних у місті складала 4447 осіб, то сьогодні їх лише 2700 – показник, який не мав Кременчук останні десять років.

Абсолютно схожа ситуація й з вільними вакансіями. На початку 2016 року таких вакансій було лише 300. На кінець  2016 – вже 840.

Читайте також: Сьогодні офіційно підвищується мінімальний рівень зарплат та пенсій. ЦИФРИ

І така тенденція з напливом вільних робочих місць і відсутністю тих, хто ці місця займе, – стабільна.

А чому і як стабільна й де воно – покращення в забезпеченні роботою, теж говорили на засіданні міськвиконкомівської комісії.

Перше, на чому наполягають працівники Центру зайнятості, – покращення в цифрах настало після оголошеного відродження Кременчуцького сталеливарного заводу, що сталося 5 грудня. Його штат – вісімсот працівників, хоча планувалася тисяча. Однак з цих вісімсот – сто робітників з Маріуполя, бо у Кременчуці керівники підприємства всіх кадрів знайти собі не змогли.

Втім навіть відновлена робота одного ПАТ «КСЗ» не могла б так вплинути на показники зменшення безробіття, якби не масовий виїзд кременчужан за кордон, у Європу, в пошуках роботи.

Читайте також: Економіка Кременчука: Вагонзавод повідомляє про збільшення обсягів виробництва за 11 місяців 2016 року

У міському центрі занятості з таким висновком погоджуються, але кажуть більше.

«Сьогодні до нас ідуть безробітні, які почули про відкриття ринку праці для українців в Ізраїлі. Але у нас поки немає документів з цього приводу й ми не знаємо перелік вакансій, які потрібні для цієї країни», - зазначила репортеру представник Центру зайнятості, яка також розповіла, що вакансії вільних робочих місць, які сьогодні є, не стосуються лише нашого міста.

З пошуками робітників у Кременчук звертаються вже не лише директори кременчуцьких заводів. Адміністрація Полтавського ГЗК й «Фероліту» з Горішніх Плавнів теж шукає собі кадри у нашому місті, але ці пошуки не є фундаментально успішними.

Останнє, про що слід додати, – ні у Кременчуцькому міському центрі зайнятості, ні в Полтавському обласному про таку ситуацію з дефіцитом робочих рук навіть не мріяли.

Читайте також: Гройсман пообіцяв у Кременчуці держзамовлення на 9 тис. вантажних вагонів. Обіцянка прилюдна

На початку цього року керівник обласного центру зайнятості Катерина Клавдієва розповідала «Програмі плюс», що в області немає особливих планів зі створення нових робочих місць, але є плани перевірки самої зайнятості.

Зокрема, слід вишукувати тих, хто працює нелегально й таким способом покращувати обласну статистику зайнятості. Нині ж, через рік, це вже не потрібне й  шукати ж тих мешканців Кременчука й Полтавщини, які працюють у Польщі, Чехії та Словаччині… - марна справа.

Натомість ті, хто в Польщу не потрапив, тепер збираються в Ізраїль, де для України відкриють 25 тисяч нових робочих вакансій.

Скільки в цих 25 тисячах буде кременчужан і полтавчан – побачимо.  

 

 

Теги: Економіка КременчукаПолітика Кременчука

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись