Новини з 1996 року

У Кременчуці підписали угоду про побратимство з литовським містом Алітус. Прориваємося в Європу

Олександр Курилов 20 жовтня 2017 11:36 685 0

У Кременчуці сьогодні - європейський прорив, який міський голова Віталій Малецький назвав «прорубуванням вікна в Європу».

Саме ж «прорубування вікна» стосується підписання угоди про встановлення побратимських відносин між литовським Алітусом та українським Кременчуком.

І таке підписання відбулося в урочистій обстановці - у великому залі міськвиконкому в присутності учнів і керівників комунальних установ.

Однак спочатку пролунала вступна промова, під час якої міський голова Віталій Малецький заявив, що в Кременчука, можливо,  є сторінки історичного минулого, пов’язаного з Литвою. 

Натомість мер Алітуса Вітаутас Григоравічус говорив прямо - підписання угоди про побратимство з Кременчуком відбувається під гаслом "За нашу і вашу свободу". Тобто мова про підтримку України Литвою  в часи російської агресії на сході.

Тож саме підписання, аби його могли бачити в Алітусі, транслювали в Інтернеті й глядачі могли побачити презентацію міст, зокрема, зрозуміти, чим Кременчук відрізняється від Алітуса.

Слід додати, що Кременчук для Алітуса є 24-м побратимом. Натомість Алітус для Кременчука – 15 місто, з яким встановлено побратимські відносини.

Фінал – обмін прапорами. Кременчуку дістається прапор Алітуса. Натомість у руках мера Алітуса залишається прапор Кременчука.

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Поет, співак та художник: Кременчук вшанував пам'ять Тараса Григоровича Шевченка. ФОТОрепортаж 1239 0
Кременчуцький майстер, відомий на всю країну: коваль Геннадій Сметанко з виставкою в Кривому Розі. ФОТО 1896 0
Дитячі посмішки, спів і танці – найкращий подарунок: як в МПК вітали жінок з 8 Березня. ФОТОрепортаж 2399 0