Новини з 1996 року

У Кременчуці – ОЛІГАРХІЧНА ВІЙНА. «Укртранснафта» наступає, «Укртатнафта» відбивається. ТОЧКИ ЗОРУ

kurilov 03 серпня 2015 11:43 1698 0

Чого вимагають?

Кременчуцькі нафтопереробники з ПАТ «Укртатнафта»  від сьогоднішнього дня розпочали акцію протесту. Головна вимога до ПАТ «Укртранснафта» - відновити прокачування нафти на переробку. Натомість  у «Придніпровських магістральних нафтопроводах», підрозділі «Укртранснафти»,  який пікетують,  стверджують – прокачування нафти після ремонту трубопроводу  вже відновили, але говорять про 239 тисяч тонн технологічної  нафти, яку нібито відкачали кременчуцькі нафтопереробники.

Однак, здається, це не єдина проблема…  

Сьогодні у нашому місті   вже другий день поспіль триває пікетування   адміністративної будівлі «Придніпровських магістральних нафтопроводів» - підрозділу ПАТ «Укртранснафта». Причина  протесту – «Укртранснафта» припинила перекачувати нафту, яка надходить на Кременчуцький нафтопереробний завод по своїх трубах. Офіційна причина зупинки перекачування нафти  – ремонт на трубопроводі, на одній його нитці з двох існуючих.

Звідси і мітинг із заявами нафтопереробників, де звучить головна вимога – розібратися.

«Заява  про  технічні несправності на трубопроводі, по  якому надходить нафта на Кременчуцький нафтопереробний завод, неправдива. «Укртатнафта» заплатила кошти  за перекачування нафти, однак тепер ми вимушені доставляти її залізницею. Завод несе збитки і, відповідно до угоди, «Укртранснафта» має заплатити компенсацію.

Такі проблеми на нафтопереробному заводі з’явилися зовсім недавно – після призначень нових керівників ПАТ «Укртранснафта», - за словами організатора акції протесту й керівника профспілкового комітету  нафтопереробного заводу Василя Хоменка,  йдеться про вимогу звільнити зі своїх посад керівників «Транснафти». А на все це, відповідно  до ультиматуму нафтопереробників, вони виділяють 48 годин.

Що буде через 48 годин якщо їхню вимогу не виконають, а намети перед управлінням Придніпровських магістральних нафтопроводів вже стоять, нафтопереробники не повідомляють.

Як відбиваються?

Це друга точка зору – тих, кого пікетують.  І головне твердження  - прокачування нафти вже відновили, а мітинг перед управлінням «Придніпровських магістральних нафтопроводів» є замовним.

«У нас є дві станції, звідки ми перекачуємо нафту на Кременчуцький НПЗ (ПАТ «Укртатнафта»).  31 числа минулого місяця була короткочасна зупинка, під час якої  було проведено  ремонт. Про цю зупинку ми попереджали ПАТ «Укртатнафта».  З трубами, які експлуатуються по 50 років без ремонту,  є проблеми. Однак з 1–го серпня  перекачування нафти на Кременчуцький НПЗ відновлено», - розповідає про своє ставлення до того, що у нього відбувається під вікнами  кабінету, керівник ПАТ «Придніпровські магістральні нафтопроводи»  Віталій Величко.

Інше, про що він говорить, –  проблем би не було, якби запустили другу нитку нафтопроводу. Однак для цього потрібно 239 тисяч тонн технологічної нафти, яку  раніше з труби викачали.

Ще -  ПАТ «Укртранснафта» підвищила тарифи для ПАТ «Укртатнафта» на прокачування видобутої нафти. Підвищення значне, тож тепер нафта для переробки подорожчає, але за його рахунок уже представникам нафтопроводів підвищили заробітну плату.

Які висновки?

Як на репортера, у Кременчуці, якраз під стінами будівлі Придніпровських магістральних нафтопроводів сьогодні відбувається цікава боротьба.

Твердження нафтопереробників, які нафту отримують,  –  таким способом (зупинкою перекачування нафти)  підприємство ПАТ «Укртатнафта»  хочуть закрити, а увесь дефіцит пального перекрити більш дорожчим імпортом.

Заперечення керівника Придніпровських магістральних нафтопроводів Віталія Величка – він сам кременчужанин і розуміє, що таке робота промислових підприємств. Тож ніяких інтриг проти ПАТ «Укртатнафти» ніхто не чинить.

Звідси й запитання – що відбувається між двома сторонами насправді? А насправді йде війна між групою олігарха  Коломойського, якій  належить ПАТ «Укртатнафта»,  і новим керівництвом ПАТ  «Укртранснафти», де керівний пакет належить групі  такого ж олігарха Єремєєва.

Ціна питання, за яке воюють,  – український газоконденсат, який перекачують на Кременчуцький НПЗ. Якщо  Ігор Коломойський програє, то Кременчуцький НПЗ зупиниться взагалі, але  запрацюють нафтопереробні заводі на Західній Україні.  Якщо їх потужностей буде недостатньо, то дефіцит компенсуватимуть імпортом з усіма наслідками.

Окремо в цій суперечці – заяви сторін про 238 тисяч тонн нафти, яка була й замість якої тепер у  другій нитці трубопроводів  водяна суміш, з якої бензин не зробиш.

Зрозуміло, що в цій битві за пальне та гроші обидва учасники конфлікту апелюють до Президента України Петра Порошенка, який і має прийняти рішення.

А от з цим, здається, – з рішеннями в ситуації, коли все вирішують олігархи й все вирішується  тільки заради олігархів,  у нас великі проблеми.

О.Курилов

Теги: УкртранснафтаПДМНРезонанс Кременчука

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись