Новини з 1996 року

У Кременчуці оголосили про збір коштів для агітації на вибори. Яка вона - партійна участь ?

Андрій Михайленко 28 вересня 2015 16:09 953 0

Кременчужанам пропонують залучитися до виборів і підтримати власними внесками процес агітації за партійні списки депутатів міської ради, яких мешканці міста обиратимуть 25 жовтня. Відповідний заклик оприлюднила місцева організація партії «Воля», яку очолює відомий громадський активіст Ольга Тіщенко.

У спеціальному зверненні, в якому йдеться про необхідність допомоги, говориться, що кандидати від «Волі» є незалежними від місцевих кланів, на які поділено Кременчук. Натомість головне завдання авторів звернення – вони хочуть зробити міську владу ближчою для людей й зробити місто процвітаючим. Про що варто додати – такої практики, коли місцеві організації партій звертаються до людей по допомогу, у Кременчуці раніше не було. Наскільки заклик буде дієвим, можна буде побачити незабаром. Поки що увесь агітаційний процес у нашому місті відбувається за рахунок особистих коштів кременчуцьких бізнесменів, які йдуть самі у кандидати. Використовуються й інші варіанти для передвиборчої агітації – для цього вже переважно кандидатами-чиновниками виконкому залучається увесь адміністративний ресурс. У такому випадку проводяться різні міські заходи, починаючи зі спортивних змагань, але організовані за рахунок коштів платників податків. Це дає можливість нашим чиновникам економити свої кошти, отримані від власного бізнесу, й бути в центрі подій та у центрі уваги.

І які вони, наші учасники виборів?

Як відомо, 25 жовтня в Україні відбудуться вибори депутатів місцевих рад. Серед тих, хто вже висунув свої кандидатури для голосування, – місцеві організації партій, депутати-бізнесмени й чиновники, від яких традиційно засідають у міській раді й мають «дах» угорі. Місцеві «Батьківщина», «Фронт змін», у даному випадку партія «Солідарність» і «Опозиційний блок», переходячи з позицію в опозицію, досить успішно виступають у міськраді останні роки у триваючій кризі місцевого політикуму, зміст якої – «їсти» один одного різними способами.

Друга група – ті, хто вже має депутатів у міськраді, - це місцева партія «Рідне місто». Однак «Рідне місто» у міськвиконкомі чиновники хочуть знівелювати спеціально організованим власним політичним рухом «Поруч». Його керівник віце-мер Віталій Малецький робить усе, аби додати собі привабливості. Для такої реклами бідоласі віце-меру доводиться прибирати листя ледве не руками, косити бур’яни й робити безліч справ, які мають робити йому ж підлеглі служби мерії.

Ще у списку учасників змагань – політичні сили, які не мають своїх депутатів у міській раді, але мають своїх нардепів у фракціях у парламенті й відповідно мають фінансову підтримку. Останні – це ті, хто проводить рекламну кампанію практично без коштів, аби уникнути в подальшому залежності від місцевого бізнесу та представників влади. Такі партії теж є у Кременчуці – та ж «Воля», «Сила людей». Загалом передвиборчий розклад у Кременчуці цікавий і з того, що можна бачити сьогодні в міській раді, – зміни таки будуть. Єдине питання – наскільки ці зміни будуть значними? Якщо ні – то наше місто, яке «по шию» сьогодні перебуває в корупції, ризикує опинитися у ній повністю.

Теги: Місцеві вибори 2015Політика КременчукаРезонанс Кременчука

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Поет, співак та художник: Кременчук вшанував пам'ять Тараса Григоровича Шевченка. ФОТОрепортаж 1246 0
Кременчуцький майстер, відомий на всю країну: коваль Геннадій Сметанко з виставкою в Кривому Розі. ФОТО 1911 0
Дитячі посмішки, спів і танці – найкращий подарунок: як в МПК вітали жінок з 8 Березня. ФОТОрепортаж 2431 0