Новини з 1996 року

У Кременчуці – нова традиція Малецького: підвищувати вартість послуг «Кременчукводоканалу» щомісяця

Олександр Курилов 30 січня 2018 17:00 556 0

На комунальному підприємстві «Кременчукводоканал» сьогодні – громадські слухання по неоприлюдненому проекту щодо нового подорожчання вартості своїх послуг, які було підвищено 4 дні тому.

Нині ж мова про нове подорожчання, яке й обговорювали. Тобто ніхто й нічого не обговорював, бо спочатку журналіст Тетяна Донченко заявила, що за відсутності проекту рішення (відсутня структура тарифів), й це не оприлюднювалося, жодного обговорення бути не може.

Але це в Україні бути не може, а в Кременчуці ще й як може.

Тож і тема доповіді, після якої всі розійшлися і яку прочитала заступник директора Алла Ганус, – одна: чому саме ціни на воду та каналізацію слід знову підвищувати.

А причини такі: збільшилися витрати на оплату праці, зросла вартість електроенергії, зросла вартість хімічних реактивів і є тема збільшення плати за обслуговування кредиту Європейського банку реконструкції та розвитку.

За цей кредит, взятий у доларах США дуже давно, між іншим, наші градоначальники взагалі нічого не платили з 2010 про 2015 рік. А тепер при різкому підвищенні курсу долара США позичені гроші потрібно віддавати.

У підсумку, вода, яка тече з кранів на кухнях, подорожчає знову на 11,8%, а каналізація – на 14,3 відсотка від рівня нових, уже підвищених цього місяця тарифів.

Коли буде наступне таке обговорення чергового подорожчання, яке взялися проводити у два етапи (хоча достатньо одного), на комунальному  підприємстві не уточнювали й так само проект рішення, за яким таке здорожчання має статися, оприлюднити ніхто не обіцяв.  

Останнє – про ціни.

Вартість кубічного метра  води в Кременчуці, яку  вже підвищили чотири дні тому, -  7,57 грн (буде з черговим подорожчанням  8,52 грн).  Водовідведення сьогодні коштує  8 грн за один кубічний метр (буде 9,07 коп).

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись