Новини з 1996 року

У Кременчуці не схотіли, а у Хмельницьку міська влада відмовилася від поборів у школах

Віктор Крук 04 серпня 2016 12:45 642 0

Голова уряду Володимир Гройсман хоче, щоб батьки перестали платити «данину» у школах і дитсадках.

Прем’єр-міністр Володимир Гройсман підтримав ініціативу Хмельницького міського голови Олександра Симчишина припинити добровільно-примусові батьківські внески у школах і дитсадках у його місті. Про це він написав у Facebook.
«За умови фінансової децентралізації - це дійсно анахронізм! Для прикладу - фактичні надходження до загального фонду міста Хмельницький виросли у 2015 році на 45,7% і продовжують зростати у цьому році (приріст І півріччя 2016 року до того ж періоду 2015 року ще 42,8%)», - повідомив Гройсман.

За його словами, така практика, «коли місцевий бюджет усі ці витрати бере на себе і звільняє батьків від додаткового фінансового навантаження, могла би бути поширена й на інші міста».

«Саме підвищення якості життя громадян у кожному місті й селі України і було з самого початку нашою метою, коли ми два роки тому розпочинали реформу децентралізації. Тому закликаю органи місцевого самоврядування активніше використовувати доступні їм тепер ресурси, щоб люди реально змогли відчути зміни, які відбуваються», - додав Гройсман.

Зазначимо, що мер Хмельницька Симчишин заявив, що з 1-го вересня у навчальних закладах його міста не буде більше добровільно-примусових батьківських внесків.

 

А в Кременчуці не змогли

На таку ж саму заяву від мера Кременчука Віталія Малецького сподівалися і мешканці нашого міста. І на початку літа йшла мова про те, що при перегляді міського бюджету, за підсумками його виконання у першому півріччі, освітній галузі можуть додати 7 млн. грн., чого мало вистачити для повної відмови від добровільно-примусових батьківських внесків до кінця поточного року. Але кременчуцькі можновладці на це не пішли, забалакавши цю ініціативу і замінивши її на компенсацію з бюджету перевізникам для забезпечення безоплатного проїзду школярам віком до 12-ти років у громадському транспорті, на що з бюджету виділили трохи більше 600 тис. грн.

Варто зауважити, що перевиконання загального фонду міського бюджету у першому півріччі 2016 року у Кременчуці склало понад 71 млн. грн., а при внесенні змін до міського бюджету його видаткову частину збільшили на 75,5 млн. грн. Отже, фінансові ресурси для відмови від поборів у школах та дитсадках у міської влади були. Але вона їх направила на те, що вважала для себе важливішим.

Як змусити чиновників та депутатів зробити крок у бік цивілізованих взаємин в освітній галузі міста та добитися заборони ганебних «добровільних» батьківських внесків? Гадаю, що владу треба підштовхувати в цьому напрямку й тиснути на неї всіма можливими засобами. І один із них – свідома і категорична відмова самих батьків від щомісячних платежів у шкільний та класний фонд. Якщо таких знайдеться хоча б третина, то міська влада буде змушена при перегляді міського бюджету, за підсумками його виконання за 9 місяців, передбачити для освітньої галузі відповідні кошти, а також закласти їх при формуванні міського бюджету на 2017 рік. Інакше в цьому питанні нічого не зміниться.

До речі, перед своєю відпусткою, 29-го липня, мер Віталій Малецький, відповідаючи на запитання журналістів, знову заявив, що батьківські внески у нашому місті можуть відмінити у 2017 році, якщо знайдуть у бюджеті на фінансування галузі освіти додатково 15 млн. грн. Міський голова також назвав загальну суму витрат на освітню галузь у Кременчуці – 350 млн. грн. Гадаєте знайдуть, якщо батьки і далі будуть щомісяця здавати гроші у «шкільні фонди»? Та нізащо! Хто ж від грошей добровільно відмовляється?

Теги: 2934

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись