Новини з 1996 року

У Кременчуці можуть поділити вулиці, як у країнах Євросоюзу

Ксенія Омельченко 23 січня 2019 13:30 520 0

Мінрегіон хоче класифікувати вулиці відповідно до призначення, як це запроваджено в країнах Євросоюзу. 

"Розглядається норма щодо запровадження класифікації вулиць залежно від їх функціонального призначення: для пішоходів, велосипедистів, громадського транспорту, автомобілів або суміжного руху. Відповідно до цього можуть бути прописані вимоги та рекомендації щодо ширини різних функціональних зон: пішохідної, велосипедної тощо", - повідомили в прес-службі міністерства.

На думку заступника профільного міністра Льва Парцхаладзе, Україні не вистачає підходу до організації пішохідної та транспортної інфраструктури, як у Європі, де вулиці класифікуються за їх функціональним призначенням, тож наразі Мінрегіон працює над запровадженням такого підходу і в країні.

Такий підхід, як зазначається, допоможе мінімізувати затори в містах, зменшити рівень автомобілізації за рахунок пріоритету громадського транспорту та організації багатофункціональних вулиць для гармонійного розвитку населених пунктів.

Проект відповідних змін до ДБН наразі розробляється.

Нагадаємо, з 1 вересня 2018 року набули чинності нові Державні будівельні норми щодо мінімально допустимої ширини смуги руху. 

Згідно з новими ДБН, ширина смуги руху на магістральних вулицях загальноміського та районного значення в найбільших, великих, середніх і малих містах, крім доріг безперервного руху, а також на селищних дорогах і головних вулицях становить 3 м. На магістралях загальноміського значення безперервного руху в найбільших і великих містах ширина смуги руху становить 3,5 м. На місцевих житлових вулицях і дорогах усіх населених пунктів - 2,75 м.  

Крім того, Мінрегіонбуд увів обов'язкове проектування на зупинках громадського транспорту захисних огороджувальних стовпчиків від наїзду при новому будівництві та реконструкції зупинок з 1 вересня. Але як ця норма виконується в Кременчуці, "Програма Плюс" уже повідомляла.

Читайте також: У Мінрегіоні говорять про введення обов’язкового озеленення після будівництва доріг

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись