Новини з 1996 року

У Кременчуці курити кальян в зонах відпочинку не будуть. Активісти потурбувалися

Ксенія Омельченко 09 червня 2017 15:20 647 0

Громадський рух "За чистий Кременчук" розпочав боротьбу з місцевими кальянними. 

Такий висновок можна зробити з інформації, яку надає група на своїй сторінці в соцмережі "Вконтакте". Так, ще першого травня активісти надіслали звернення до виконачого комітету щодо закладу "Доска бар", що біля "Зебри".

Організаторка руху Ганна Бутова, разом з Яною Коваль зафіксували дим від кальянів, що стояв біля кожного столу бару:

- Минуло року даний заклад не займав стільки тротуару, як зараз. На фото видно, що проїхати між столиками коляскою, інвалідним візком - задача складна! Меблі швидко,  виносяться на тротуар і складаються, як конструктор, але ж і про людей потрібно подумати, які ходять по тротуару.

До того ж виявилось, що в громадському місці гості цього закладу палять кальян. Це відбувається в центрі міста! Біля скверу Бабаєва! Вітром аромат кальяну розноситься по скверу. Люди приходять до скверу подихати повітрям і відпочити з дітьми, а не нюхати кальян! Діти й підлітки ходять і це все спостерігають!

У Кременчуці є спеціалізовані заклади для кальяну. Це відверта пропаганда культури паління кальяну. Запросили офіційну інформацію щодо дозволу, яку площу тротуару має право займати заклад, по кальяну й ліцензіям на табак.

Учора в групі з'явилась оновлена інформація щодо цього питання. У міськраді кременчужанок запевнили, що власник бару був попереджений про необхідність здійснення діяльності виключно в межах орендованої земельної ділянки та недопущення куріння кальяну. Якщо ж кременчужани зафіксують нові випадки порушення, то вже можна буде викликати поліцію.
 


 

Тож тепер увага активістів зосереджена на іншому місці відпочинку - парку "Придніпровський", в якому функціонує бар "Барбарис". 

- Я думаю, всі знають, що в цьому закладі гості палять кальян на літній терасі. Паркова зона, набережна - громадське місце. Кальян дозволяється палити в спецзакладах, які виключно закритого типу. У Кременчуці таких закладів багато. Тому було надіслано звернення до виконавчого комітету щодо цієї проблеми. Чекаємо відповіді.

 

За словами координатора громадської організації "Життя" Оксани Тотовицької, кальянні в країні процвітає через те, що закон про заборону куріння кальяну в кафе й ресторанах не працює. Цьому сприяє мораторій на перевірку бізнесу. До того ж, у кальянних ні в кого паспорт не перевіряють.

- Навіть якщо людина напише скаргу на те, що там курять, то держпотребслужба не зможе вийти на цю перевірку, а якщо могла, то в окремих випадках. А з 1 січня 2017-го подібні скарги повинні погоджувати з Міністерством економічного розвитку і торгівлі.

Наша організація в 2016 році провела рейд по виконанню закону, і ми направили близько 100 скарг. Ми отримали 50 відмов. Це ставить під загрозу виконання антитютюнового закону, - розповіла Оксана Тотовицька.

Тож, боротьба проти паління в громадських місцях та місцях відпочинку ведеться не тільки на місцевому, але й на всеукраїнському рівні.  З останніх законопроектів, які хочуть провести в Україні, - проект 4030а. Він забороняє розміщувати сигарети на вітринах кіосків і магазинів. Така норма вже діє в країнах ЄС, в Білорусі, Молдові та Росії. 

Серед вимог законопроекту – зробити офіси, підприємства, готелі та вокзали на 100% вільними від куріння. А також підняти штраф за куріння в громадських місцях з 51-170 гривень до 340 грн.

 


 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Кременчук став містом, в якому Україна та Казахстан міцно закріпили свої відносини. ФОТОрепортаж 510 0
Яким ти був, Кременчук? Фотографії старого міста, якого ми не знали. ФОТО 637 0
У Кременчуці Хеловін провели «з вітерцем», і дощ цьому аж ніяк не завадив. ФОТОрепортаж 1133 0