Новини з 1996 року

У Кременчуці критична ситуація з безробіттям. МІСЬКІ «РЕКОРДИ». ПРОДОВЖЕННЯ

Олександр Курилов 13 жовтня 2015 11:52 1325 0

У Кременчуці – катастрофічна ситуація з безробіттям. Кількість мешканців нашого міста, що офіційно шукають роботу й отримують допомогу в центрі зайнятості, складає сьогодні чотири з половиною тисячі чоловік.

Але найгірше те, що влаштуватися на роботу їм нікуди. Кількість офіційних вакансій на підприємствах міста – 380, але 150 з них – це робочі місця для інвалідів.

Про те, що у місті нині дуже погано з робочими місцями, особливо після скорочення працівників на автоскладальному та сталеливарному заводах, репортеру розповів керівник міського Центру зайнятості Володимир Нападайло.

«Рівень офіційного безробіття нині дуже високий - 4,5 тисячі чоловік по місту. Недавно на обліку взагалі нараховували 5 тисяч тих, хто отримував допомогу по безробіттю», - говорить керівник установи.

Про що він не говорить, але це й так зрозуміло, – офіційні безробітні, які рік отримували допомогу, з обліку за їхнім рішенням знімаються і стають такими ж безробітними, але вже неофіційними. Кількість таких безробітних, як на репортера, втричі більша, ніж офіційнй показник.

«Сьогодні економічна криза й дуже велика», - зазначає Володимир Нападайло.

Про що варто додати – так це про відсутність перспектив у створенні нових робочих місць у нашому місті. Мова тут уже навіть не про нові робочі місця (тільки сліпий не бачить, як прагнуть нагріти руки на проекті Індустріального парку. – Авт.),  але війну представників нашої мерії з тими, хто наперекір чиновникам нашого виконкому прагне вижити.

І мова тут про таке – ми всі знаємо гасла наших «кременчуцьких батьків», що місту потрібні нові робочі місця. Потрібні, але у тому ж виконкомі й палець об палець не стукнуть, аби щось зробити.

Навпаки, останні офіційні рішення нашого міського виконавчого комітету, у який входять усі заступники мера на чолі з Віктором Калашником та Віталієм Малецьким, направлені на одне: як би їм – «батькам» нашого міста зробити кременчужанам іще гірше. Нині у виконкомі – війна з газетними кіосками й позбавлення продавців хоч якоїсь роботи…

Останнє – про наші перспективи. Вони ж для Кременчука погані. З нового року запрацює Угода про асоціацію з ЄС і тут виявляється, що наша промислова продукція за якістю для Європи просто не підійде й запропонувати директорам наших заводів особливо нічого.

Настільки нічого, що навіть найпростішу продукцію – щебінь, який добувається на трьох міських кар’єрах і який не обточують на машинобудівних верстатах і гайками не прикручують, Кременчук для європейського ринку теж запропонувати не може.

І проблема тут у якості, а каміння – найпростіший приклад для наших читачів для пояснення. У Європі немає такого, як у нас – підірвали граніт, таксяк його побили дробилкою і все завантажили у іржаві вантажні вагони.

Там діє інший принцип – навіть якщо кременчуцький щебінь і буде потрібен, то тільки особливої кубічної форми, аби потім при будівництві економити цемент. Таке обладнання, в принципі є, але у Кременчуці ніхто з керівників його не купував.

Тут усі зайняті іншим – учора наші директори витискали зі своїх заводів усе, що можливо, а сьогодні теж зайняті, бо йдуть на вибори. Тепер витискатимуть усе собі з міського бюджету.

Про що слід додати – якщо брати для прикладу продукцію наших заводів, то там ситуація гірша вдесятеро й наш металобрухт точно нікому потрібен не буде.

А от кому будемо потрібні ми самі при такому ставленні до людей наших чиновників – оце велике запитання.

Теги: Безробіття у КременчуціЕкономіка Кременчука

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Дартс, кавери і майстер-клас: кременчуцькі бібліотекарі вражали колег з усієї України. ФОТОрепортаж 509 0
У Кременчуцькому музеї показали 30-річні досягнення місцевих спортсменів. ФОТОрепортаж 986 0
Скромний і делікатний художник відкрив у Кременчуці виставку своїх робіт. ФОТО 3496 0