Новини з 1996 року

У Кременчуці кожен п'ятий випускник не склав тест ЗНО

02 вересня 2017 08:40 556 0

Починаючи з 2008 року, результати зовнішнього незалежного оцінювання (ЗНО) є основним критерієм відбору абітурієнтів до вищих навчальних закладів в Україні. Вибір предметів для проходження ЗНО залежить від того, куди випускник має намір вступати. За винятком української мови та літератури, що є обов’язковим конкурсним предметом для вступу на будь-яку спеціальність, решта можуть відрізнятися.

Існуюча раніше система випускних та вступних екзаменів не забезпечувала необхідної об’єктивності та справедливості. Вищі навчальні заклади не довіряли результатам шкільних державних екзаменів, тому що учнів на них оцінювали ті ж самі вчителі, які навчали їх упродовж багатьох років, що не може не впливати на об’єктивність такого оцінювання. У свою чергу тести ЗНО є універсальним критерієм оцінювання знань випускників і суттєво знижують корупційні ризики при вступі до вищих навчальних закладів. Набравши достатню кількість балів, здібний абітурієнт із найвіддаленішого українського села має змогу вступити до найпрестижніших університетів України без необхідності мати потрібні «зв’яки».

Також система ЗНО цікава тим, що дозволяє аналізувати рівень підготовки випускників у масштабах міста, області чи всієї країни. Використовуючи вже оприлюдені результати тестів, полтавчани складали одразу кілька рейтингів, до яких потрапив і Кременчук.

Тож у рейтингу міст з населенням понад 50 тисяч Кременчук посідає 41 місце з 69.

Місця визначалися за середнім балом ЗНО серед випускників.

У лідерах рейтингу -  міста західного регіону, а саме: Калуш, Дрогобич та Львів. Київ хоч і має величезні можливості для якісного навчання школярів, посів аж 8 місце, Харків - 30.

Потрапили до рейтингу й міста, що є досить наближеними до нас. Виявляється, випускники з Олександрії, які часто вступають до кременчуцьких коледжів чи ВНЗ, у середньому набрали на 2 бали більше, ніж кременчужани. 

Також попереду Кременчука опинилися Полтава, Кропивницький та містечко Сміла. І лише на один бал менше від кременчужан набрали вступники з Горішніх Плавнів.

За загальним рейтингом міст України, результати ще більш невтішні.

Кременчук, місто з 222 тис населення, обігнали за середнім балом ЗНО такі невеликі населені пункти як Заводське (153,9), Лохвиця (152,9), Кобеляки (150,3), Хорол (150), Лубни (149,8), Гадяч (146,9), Миргород (146,6).

Кременчук у даному рейтингу посідає аж 173 місце, набравши лише 145,8 бала. До того ж, за інформацією полтавських ЗМІ, з тисячі кременчуцьких випускників майже 20%  не склали ЗНО.

Єдине, що в даному випадку втішає, - обласні центри України Дніпро та Одеса також поряд з нами. В них 146,6 та 145,4 відповідно, а кількість тих, хто не пройшов поріг "склав/не склав", навіть більша.

Цікаво, що загальний рейтинг міст уже другий рік поспіль очолює малесеньке містечко Берестечко Волинської області. Вісім цьогорічних випускників єдиної у Берестечку школи отримали на тестах ЗНО середній бал 175,96. Можливо, в цій школі вчителі вміють дійсно зацікавити учнів?

Гарний приклад для наших райцентрів, яким до такого результату ще дуже і дуже далеко.

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Різнокольорові голуби та пухнасті кошенята: у Кременчуці відбулася виставка домашніх тварин. ФОТО 558 0
Бонус від Кременчуцького льотного коледжу: захоплюючі польоти над Дніпром, які вразили містян. ФОТО 452 0
Ювілей, відкриття меморіалу та випускний. Кременчуцький льотний коледж святкував на повну. ФОТО 506 0