Новини з 1996 року

У Кременчуці – до рекордних в Україні 52,18 гривні за кв. метр. Тепло подорожчає з 1 грудня на 16,4%

Олександр Курилов 21 жовтня 2018 12:19 5941 0

Останнє цього року підвищення вартості послуги з постачання тепла та гарячої води в Кременчуці варто очікувати з 1 грудня й це відбудеться по всій Україні через підвищення ціни на газ до 8,55 гривень за кубометр.

Як повідомляють у Національній комісії у сфері енергетики і комунальних послуг, за попередніми оцінками, постачальники тепла в середньому підвищать свої розцінки на 16,4%.

Далі ж слід сказати, що Кременчук і так живе в очікуванні власного подорожчання вартості тепла та гарячої води. А тут ще – нова проблема.

Відповідні проекти рішень міськвиконкому з цього приводу для абонентів ПАТ «Полтаваобленерго» були оприлюднені ще 27 вересня й нова вартість тепла без урахування всеукраїнського подорожчання для мешканців Автозаводського району після найближчого засідання міськвиконкому, яке відбудеться цього тижня,  у листопаді буде наступною.

Для абонентів житлових будинків з будинковими та квартирними  приладами обліку теплової енергії – 1 565,84 грн/Гкал.

Для абонентів житлових будинків без будинкових та квартирних приладів обліку теплової енергії – 40,83 грн/кв. м за місяць протягом періоду надання послуги з централізованого опалення. 

Вартість гарячої води  – 93,31 грн/куб. м.

Така ж інформація КП «Теплоенерго» була оприлюднена ще 20 вересня й без урахування загального подорожчання кременчужани–абоненти КП «Теплоенерго» платитимуть після цьоготижневого засідання виконкому за такими цифрами.

На послуги з централізованого опалення, що надаються населенню:

Для абонентів житлових будинків з будинковими та квартирними приладами обліку теплової енергії – 1 689,46 грн/Гкал.

Для абонентів житлових будинків без будинкових та квартирних приладів обліку теплової енергії – 44,83 грн/кв. м.

Вартість гарячої води буде коштувати  вже 99,13 гривень за 1 кубічний метр.

А вже з 1 грудня до кожної цієї цифри оплати слід буде додати ще 16,4 відсотка всеукраїнського подорожчання.

І вже з першим місяцем зими вартість опалення для абонентів ПАТ «Полтаваобленерго» складатиме 1816,37 гривень за гігакалорію, або 47, 53 гривні за квадратний метр площі.

Абонентів КП «Теплоенерго» очікують такі цифри оплати: 1966, 53 гривні за одну гігакалорію, або 52,18 гривень за 1 квадратний метр житлової площі.

Вартість гарячої води для абонентів ПАТ «Полтаваобленерго» підвищиться до 108,6 гривень за 1 кубічний метр.

Вартість гарячої води для абонентів КП «Теплоенерго» збільшиться до 115, 39 гривень за 1 метр кубічний.
При цьому слід сказати, що в Полтаві після такого ж всеукраїнського подорожчання ситуація катастрофічною, як у Кременчуці, не буде.

У Полтаві тамтешній виконком не підвищував ціни з такою ж регулярністю  як у нас, тому абоненти «Полтаватеплоенерго» платитимуть усього 1569,25 гривень за одну гігакалорію тепла, або 35,15 гривень за один квадратний метр площі житла.

Гаряча вода в Полтаві після загального подорожчання коштуватиме 97 гривень за один кубічний метр.

Останнє, про що слід сказати, це про те, що уряд збільшив вартість газу, але соціальні нормативи, які погашаються субсидіями, не змінював.

А ці нормативи у 2018 році такі. 

2. Соціальні нормативи користування житлово-комунальними послугами, щодо оплати яких держава надає пільги та встановлює субсидії:

2.1 У разі використання теплової енергії для централізованого опалення (теплопостачання) абонентами, житлові будинки яких обладнані будинковими та/або квартирними приладами обліку, - 0,0548 Гкал на 1 кв. метр опалюваної площі на місяць в опалювальний період

2.2 Соціальні нормативи природного газу на індивідуальне опалення на 1 кв. метр опалюваної площі на місяць в опалювальний період - 5,5 куб. метра природного газу

Соціальні нормативи води та водовідведення складають:

для централізованого постачання холодної води:

2,4 куб. метра на одну особу на місяць - за наявності централізованого постачання гарячої води;

для централізованого постачання гарячої води:

1,6 куб. метра на одну особу на місяць;

для централізованого водовідведення - 4 куб. метри на одну особу на місяць.

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись